Data publikacji: 2017-05-15     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Gdańsku spotkali się ze studentami jednej z uczelni wyższych. Funkcjonariusze prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby, zapoznając chętnych z ofertą pracy w Policji. Przy tej okazji omówili także zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

W sobotę funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Gdańsku spotkali się ze studentami Wyższej Szkoły bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu. Policjanci opowiedzieli o pracy m.in. funkcjonariuszy z pionu dochodzeniowo-śledczego i dzielnicowych, odpowiadali na pytania oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Mundurowi zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi naszej formacji. W trakcie spotkania policjanci wytłumaczyli, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Policji, jakie etapy rekrutacji trzeba przejść i czego można spodziewać się u progu kariery zawodowej.

Podczas spotkania funkcjonariusze zachęcali studentów do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Przedstawili zebranym, w jaki sposób działają aplikacje, do czego służą te nowoczesne narzędzia i w jaki sposób można z nich korzystać.

Przypominamy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy ma możliwość zgłoszenia i zasugerowania policjantom problemów społecznych, które ich martwią. Stróże prawa każde zgłoszenie sprawdzają dążąc do wyeliminowania danego zagrożenia. Policjanci proponują również korzystanie z szybkiego i prostego w obsłudze rozwiązania, jakim jest aplikacja "Moja Komenda", dzięki której każdy bez problemu odnajdzie najbliższą jednostkę Policji oraz swojego dzielnicowego z jego numerem telefonu.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.