Data publikacji: 2013-07-26     Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku

Wspólne działania kryminalnych z Osowej i Oliwy doprowadziły do zlikwidowania dziupli, do której trafiały kradzione rowery. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo i zabezpieczyli 14 rowerów. Policjanci apelują o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Oliwie właścicieli odnalezionych jednośladów.

Kryminalni z Osowej ustalili, że rowery, które zostały skradzione z podległego im terenu, prawdopodobnie trafiły na teren prywatnej posesji w Oliwie. Postanowili to szybko sprawdzić, zanim rowery zostaną komuś sprzedane.

W środę wieczorem wspólnie z policjantami z Oliwy weszli na teren ustalonej posesji. W trakcie przeszukania znaleźli 14 rowerów. Jeden z nich funkcjonariusze od razu rozpoznali jako kradziony z terenu Przymorza. Na miejscu zastali 36-letniego mężczyznę, który je tam przechowywał. Gdańszczanin został zatrzymany, a rowery zabezpieczono.

36-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa roweru, który został skradziony dwa tygodnie temu na Przymorzu. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Ustalają m.in. sprawców kradzieży.

Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Gdańsku, przy ul. Kaprów 14 proszą o zgłaszanie się osób, które rozpoznają na zdjęciach swoją własność lub mogą pomóc w ustaleniu ich właścicieli. Bliższe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. (058) 521-14-22.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.