SERWIS INFORMACYJNY     

Gdańscy policjanci podsumowali zgłoszenia internautów odnotowane na krajowej mapie zagrożeń w 2018 roku. Goście oraz mieszkańcy Gdańska zaznaczyli łącznie 5230 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Gdańska nanieśli w sumie ponad 12,5 tysięcy zgłoszeń. Policjanci potwierdzili ponad 63% z nich.
Data publikacji: 2019-01-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za mężczyzną, który kierując renault megane, nie zatrzymał się do kontroli. Po dwóch kilometrach pościgu 20-latek z Gdańska był w rękach funkcjonariuszy. Już po zatrzymaniu mężczyzny, okazało się, że nie ma on żadnych uprawnień do kierowania. 20-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej.
Data publikacji: 2019-01-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W środę w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 28-letniego kierowcę citroena, który był pod wpływem amfetaminy, a także pasażera, którego przewoził. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli ponad 500 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Obaj mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a kierowca dodatkowo odpowie za kierowania autem po narkotykach. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Data publikacji: 2019-01-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Data publikacji: 2019-01-18
| Jednostka: KWP Gdańsk/KMP Gdańsk
 
Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.
Data publikacji: 2019-01-18
| Jednostka: Policja
 
Dziś śledczy postawili zarzut 48-letniemu mieszkańcowi miasta, który groził pozbawieniem życia politykowi. Zatrzymany mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Komendant Miejski Policji w Gdańsku wnioskuje do prokuratury o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Data publikacji: 2019-01-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dziś rano kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali 48- letniego mieszkańca Gdańska, który 14 stycznia zadzwonił na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził pozbawieniem życia jednemu z polityków. Po otrzymaniu informacji o tym telefonie policjanci, którzy intensywnie pracowali nad tą sprawą, ustalili miejsce przebywania tego mężczyzny. 48-latek został zatrzymany.
Data publikacji: 2019-01-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.
Data publikacji: 2019-01-11
| Jednostka: KGP
 
Wczoraj wieczorem w rejonie obwodnicy południowej gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali sprawcę kolizji, który kierując oplem, uderzył w barierę energochłonną i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, 25-letni gdańszczanin był poszukiwany, miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu i ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów.
Data publikacji: 2019-01-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 24 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości dopalaczy. Policjanci znaleźli w lodówce ponad 320 gramów substancji, które zostały przekazane do badań. Za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie również 30-latek, który narkotyki ukrył pomiędzy boazerią a ścianą w przedpokoju.
Data publikacji: 2019-01-11
| Jednostka: WOR/WN Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować ich dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Data publikacji: 2019-01-11
| Jednostka: KGP/KWP
 
Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.
Data publikacji: 2019-01-11
| Jednostka: Policja
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna, który w sylwestrową noc włamał się do mieszkania, z którego zabrał wartościowe przedmioty, a następnie ukradł samochód zaparkowany przed domem. 36-latek usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży pojazdu za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2019-01-09
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 500 tys. zł. Pieniądze zostały ukradzione z sejfu, w mieszkaniu mężczyzny, którym się opiekowała. 57-latka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2019-01-09
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzewanego o pobicie obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 roku w pociągu. 28-letni mieszkaniec Elbląga. Śledczy na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mężczyźnie zarzut pobicia oraz znieważania pokrzywdzonego słowami obraźliwymi z powodu jego przynależności narodowej. Policjanci skierowali wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze ustalili również tożsamość drugiego sprawcy tego przestępstwa, a jego zatrzymanie to kwestia czasu.
Data publikacji: 2019-01-09
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
We wtorek, 8 stycznia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.
Data publikacji: 2019-01-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego 9 osób, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,3 do 2 promili. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zatrzymali również kierowcę, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania i trzy osoby poszukiwane.
Data publikacji: 2019-01-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście, dochodzenie w sprawie pobicia mężczyzny. Do przestępstwa doszło 21 listopada 2018 roku około godziny 22.30 przy ul. Długiej w Gdańsku. Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają te osoby lub mają informacje na ich temat, prosimy o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość.
Data publikacji: 2019-01-07
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
W ręce policjantów z gdańskiej komendy trafił 47-letni mieszkaniec Elbląga, który poszukiwany był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności m.in. za oszustwa. W chwili zatrzymania 47-latek kierował wyłudzonym samochodem o wartości 130 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze oraz biżuterię, którą mężczyzna przewoził. Pojazd trafił na policyjny parking. Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z innymi przestępstwami gospodarczymi.
Data publikacji: 2019-01-04
| Jednostka: WOR/WPGiK Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży bielizny, do której doszło na terenie sklepu w jednej z galerii handlowych. Związek ze sprawą mogą mieć  kobiety których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają te osoby lub posiadają informacje na ich temat, prosimy o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość.
Data publikacji: 2019-01-03
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży kurtki, do której doszło na terenie sklepu w jednej z galerii handlowych. Związek ze sprawą może mieć  dwóch mężczyzn, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają te osoby lub posiadają informacje na ich temat, prosimy o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość.
Data publikacji: 2019-01-03
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów 45-letniemu mężczyźnie, który w połowie grudnia, w Oliwie napadł przed sklepem kobietę i próbował ją okraść. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt tymczasowy.
Data publikacji: 2019-01-02
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku/WOR KMP Gdańsk
 
Kierownik Referatu Wywiadowczego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w czasie wolnym od służby wspólnie ze świadkiem przestępstwa zatrzymał jednego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, który wybiegł z drogerii z ukradzionymi perfumami. Drugiego sprawcę zatrzymał pracownik ochrony drogerii. Wcześniej złodzieje szarpali interweniującego wobec nich ochroniarza, który próbował udaremnić kradzież. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2019-01-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Od 24 listopada do 31 grudnia trwały działania "Twoje światła – twoje bezpieczeństwo". Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Data publikacji: 2019-01-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W Nowy Rok funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę renault, który był pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie susz roślinny – najprawdopodobniej marihuanę. Wczoraj zatrzymany też został 51-letni gdańszczanin, który kierował renault, będąc pod wpływem promila alkoholu.
Data publikacji: 2019-01-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Przed nami sylwestrowa noc, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy 2019 Rok!
Data publikacji: 2018-12-31
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W okresie świąteczno-noworocznym petardy i fajerwerki postrzegane są jako jeden z elementów dobrej zabawy. Jest to również okres, w którym do szpitali trafia wiele ofiar niewłaściwego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: KGP/KWP
 
olicjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie kradzieży odzieży o wartości ponad tysiąca złotych, do której doszło na terenie sklepu w jednej z galerii handlowych. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna i kobieta których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają te osoby lub posiadają informacje na ich temat, prosimy o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Komisariat Policji III w Gdańsku pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie dokonanego w dniu 10 listopada 2018 roku włamania na rachunek bankowy pokrzywdzonego, z którego sprawca przywłaszczył pieniądze. Związek ze sprawa może mieć kobieta, której wizerunek publikujemy.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie kradzieży mienia do którego doszło 20 września tego roku w jednej z gdańskich drogerii. Sprawca ukradł perfumy o wartości blisko 3 tysięcy złotych.  Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę i posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie kradzieży perfum do których  doszło 10 listopada tego roku w dwóch gdańskich drogeriach. Sprawcy ukradli perfumy o wartości blisko 2 tysięcy złotych.  Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn i posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Dziś, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna.
Data publikacji: 2018-12-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku
 
Gdańscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ciągu miesiąca włamali się do co najmniej 20 skrzynek z prasą. Sprawcy oprócz czasopism kradli paczki pozostawiane w skrzynkach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec nich dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-27
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku/WOR KMP Gdańsk
 
Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 21 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących i dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazu sądowego.
Data publikacji: 2018-12-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzielnicowi z komisariatu na gdańskiej Oruni spotkali się z 7-letnim Szymkiem i jego bliskimi. Policjanci postanowili spełnić jego życzenie i pomogli mu ,,zostać policjantem’’. W dowód uznania dostał dyplom, policyjne gadżety, upominki i poczuł się jak kierowca radiowozu.
Data publikacji: 2018-12-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który rzucił się z siekierą na 38-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-12-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu na terenie dzielnicy Chełm. Na miejscu w trakcie oględzin sprawdzili monitoring. Samochód odnalazł się kilkanaście metrów dalej.
Data publikacji: 2018-12-21
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-12-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zima i niskie temperatury bywają przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Każdego roku policjanci odnotowują przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci sprawdzają miejsca na terenie Gdańska, w których mogą przebywać lub przebywają osoby bezdomne. Z doświadczenia policjantów wynika, że w wielu przypadkach, dzięki informacjom przekazywanym przez różne osoby, policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, ratując im życie.
Data publikacji: 2018-12-17
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni w miniony weekend usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z komendy miejskiej przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku zorganizowali spotkanie z uczniami dotyczące cyberzagrożeń.
Data publikacji: 2018-12-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dwie dziewczyny dla zabawy zakładały psu foliowy worek na głowę, w ten sposób uniemożliwiając mu swobodne oddychanie. To, co zrobiły, nagrały telefonem i udostępniły w sieci. 15-latka i jej 16-letnia koleżanka usłyszały zarzut znęcania się nad zwierzęciem. O losie nieletnich zadecyduje sąd, do którego policjanci przekażą zebrany w tej sprawie materiał procesowy.
Data publikacji: 2018-12-13
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziesz miał wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska.  Policjant- to zawód dla ludzi z pasją. Spróbuj, bo naprawdę warto.
Data publikacji: 2018-12-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Lekceważenie tych zasad może zakończyć się poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.
Data publikacji: 2018-12-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom policjantów z Gdańska, 73-letnia mieszkanka miasta nie straciła ponad 50 tysięcy złotych. Kobieta po tym, jak otrzymała telefon od oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP, przelała na wskazane numery rachunków łącznie 52 tysiące złotych, a policjanci z Przymorza w porozumieniu z pracownikami banku nie dopuścili do przekazania oszustom tych pieniędzy.
Data publikacji: 2018-12-12
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o podpalenie samochodów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-12-11
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku
 
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięła udział w projekcie społecznym dotyczącym problemu dyskryminacji i stereotypów. Każdy z uczestników projektu miał możliwość „wypożyczenia” osoby z grup postrzeganych stereotypowo tzw. Żywą Książkę. Żywe Książki to ludzie, przedstawiciele grup społecznych narażonych na dyskryminację.
Data publikacji: 2018-12-10
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas wykonywania zadań związanych z zabezpieczeniem Szczytu Klimatycznego COP24 w Krakowie, pomogli w uratowaniu rocznego dziecka, które straciło przytomność, przestało oddychać i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze udzielili małemu chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali karetkę i udrożnili ruch samochodowy, by ułatwić dojazd karetce pogotowia.
Data publikacji: 2018-12-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu I Policji na gdańskiej Oruni zatrzymali 42-letnią kobietę oszukującą starsze osoby metodą „na policjanta". Kobieta odbierała od pokrzywdzonych pieniądze. Podejrzana usłyszała już zarzuty dotyczące czterech przestępstw – tylko w tych przypadkach pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł.  Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Policjanci i prokurator zawnioskowali o areszt dla 42-latki.
Data publikacji: 2018-12-07
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.