SERWIS INFORMACYJNY     

Czujność pracownicy jednego z banków w Gdańsku i szybka wymiana informacji z policjantami z Suchanina uchroniła 67-latkę przed utratą ponad 30 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.
Data publikacji: 2018-11-15
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy gdańskich policjantów, odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 34 lat, którzy w połowie października na przystanku tramwajowym zaatakowali 16-latka, grozili mu nożem i ukradli jego telefon. Teraz grozi im kara do 12 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-11-15
| Jednostka: Komisariat VIII/V Policji w Gdańsku
 
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.
Data publikacji: 2018-11-15
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dziś gdańscy policjanci już po raz kolejny włączyli się w wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery.
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Oszuści metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Wczoraj 74-letnia gdańszczanka straciła w ten sposób biżuterię o wartości 30 tys. zł. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod fałszywych policjantów lub członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjantka ruchu drogowego spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku. Podczas prelekcji funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także poruszyła zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość uczenia się zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę z „autochodzikiem”
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Oddział Prewencji Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku, przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Policjantki przeprowadziły z uczniami również zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie.
Data publikacji: 2018-11-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżke w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało sie do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
Data publikacji: 2018-11-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.
Data publikacji: 2018-11-07
| Jednostka: KGP
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum o wartości ponad 625 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednej z gdańskich drogerii w dniu 31 sierpnia tego roku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z zapisu filmowego lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-11-06
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży alkoholu o wartości ponad 700 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednego z supermarketów w dniu 21 sierpnia tego roku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-11-06
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-11-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 
Data publikacji: 2018-11-03
| Jednostka: MSWiA
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 19- letni mężczyzna, który w nocy włamał się do samochodu dostawczego i ukradł z niego żelki o wartości blisko tysiąca złotych oraz 50 kilogramów krówek. W ręce policjantów trafił również rówieśnik zatrzymanego, który próbował sprzedać ukradzione słodycze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo 5 lat.
Data publikacji: 2018-11-02
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który napadał i okradał starsze kobiety. Swoje ofiary atakował na klatkach schodowych. 43-latek trafił w ręce policjantów w miniony piątek. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty dotyczące rozboju oraz jego usiłowania. Mężczyzna dopuścił się ich w warunkach recydywy. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-29
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Nowym Porcie wzięli udział w ,,Młodej Konferencji’’ zorganizowanej i prowadzonej przez młodzież w IV LO w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-10-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kilkudziesięciu gdańskich policjantów zabezpieczało niedzielny Amberexpo półmaraton Gdańsk . Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy , innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.
Data publikacji: 2018-10-29
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W najbliższy poniedziałek, 29 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Popularna „szóstka” łączy Trójmiasto z Niemcami. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2018-10-26
| Jednostka: WRD KWP
 
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski. Konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 30 października o godz. 13:00.
Data publikacji: 2018-10-26
| Jednostka: KWP/IPN
 
Pierwsze dni listopada, jak co roku prowadzą nas na cmentarze. 1 listopada przeżywamy Dzień Wszystkich Świętych a 2 listopada Dzień Zaduszny. W tych dniach większość z nas uda się na cmentarze, gdzie są groby naszych bliskich. Pogrążeni w zadumie czasem zapominamy o naszym bezpieczeństwie. Aby przeżyć te dni spokojnie i bezpiecznie, gdańscy policjanci zwracają się do Państwa z apelem o rozwagę – w szczególności apelujemy do kierujących pojazdami i do osób odwiedzających cmentarze.  W tym roku wraz z rozpoczęciem akcji „ZNICZ 2018” policjanci będą prowadzić także akcję informacyjno – edukacyjną „NIE ZABIJAJ” dotyczącą działań na rzecz promowania trzeźwości za kierownicą i jazdy z dopuszczalną prędkością.
Data publikacji: 2018-10-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy gdańskich policjantów oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni kilka dni temu zaatakowali nożem dwóch mężczyzn z Ukrainy, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 27-latek i 37-latek usłyszeli już zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj zgodnie z dyspozycją sądu policjanci przewieźli 27-latka do aresztu, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące. 37-latek został objęty policyjnym dozorem. Za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-26
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku/WOR KMP Gdańsk
 
W piątek, 26 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość a także ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania przez kierującego z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania słuchawki w ręku.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: KWP/Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, spotkali się w Kinie Helios z uczniami szkół podstawowych. W ramach trwającej cały rok akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’ spotkali się również z uczniami SP 70 z ponad 400-osobową grupą uczniów. Spotkania były poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych podczas pokonywania drogi do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy, do której doszło w dniu 03.09.2018 r. w jednej z galerii handlowych przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć kobieta, której wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęcia lub mają informacje na jej temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży słuchawek o łącznej wartości blisko 2,5 tysiąca złotych, do której doszło w dniu 18.06.2018 r. w jednym ze sklepów  w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum oraz szczoteczek elektrycznych o łącznej wartości blisko 1,5 tysiąca złotych, do której doszło w dniu 25.09.2018 r. w jednym ze sklepów  w Gdańsku. Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęcia lub mają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży robota wielofunkcyjnego o wartości 800 złotych, do której doszło w dniu 02.09.2018 r. w jednym ze sklepów  w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie włamania na rachunek bankowy oraz kradzież z niego blisko pieniędzy poprzez ośmiokrotne zapłacenie za zakupy. Związek ze sprawą może mieć dwóch mężczyzn, których wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęcia lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-25
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Na teren Naftoportu przedostał się mężczyzna i podłożył ładunki wybuchowe. To początek scenariusza ćwiczeń, jakie wczoraj przeprowadzili policjanci wspólnie z pracownikami ochrony, strażą pożarną i innymi podmiotami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa. Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.
Data publikacji: 2018-10-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali cztery osoby, a przy nich zabezpieczyli ponad sto sześćdziesiąt gramów narkotyków, pieniądze i wagę elektroniczną. Teraz odpowiedzą za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających, za które grozi do 3 lat więzienia. Czwartemu ze sprawców za wprowadzanie środków odurzających do obrotu oraz posiadanie ich w znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-10-23
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
Dzięki śledczym oraz prokuratorom odpowiedzialności karnej nie uniknie 41-letni mieszkaniec Gdańska, który dyskryminował na tle narodowościowym oraz znieważał słowami wulgarnymi obywatela Białorusi. Policjanci zatrzymali podejrzanego i doprowadzili go do prokuratora, który ogłosił mu zarzuty i zastosował wobec niego policyjny dozór. Za dyskryminację na tle narodowościowym, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważanie słowami obelżywymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Jutro policjanci ruchu drogowego z Gdańska  po raz kolejny włączą się w działania d„ Bezpieczny Pieszy”. Akcja pod tym hasłem, ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i i będzie prowadzona w godz.06.00-22.00.
Data publikacji: 2018-10-23
| Jednostka: KWP/Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
23 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 91”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.
Data publikacji: 2018-10-22
| Jednostka: KWP/Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Profesjonalizmem i determinacją wykazał się policyjny patrol z komisariatu na Przymorzu w czasie interwencji przy ulicy Dywizjonu 303. Podjęta przez policjantki reanimacja mężczyzny uratowała mu życie. Zdaniem ratowników medycznych, pomoc 75-latkowi nadeszła w ostatniej chwili. Dzięki szybkiej interwencji młodszej aspirant Eweliny Radomskiej i sierżant sztabowej Alicji Kluk mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką medyczną.
Data publikacji: 2018-10-22
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Mężczyźni w wieku 21 i 31 oraz 30-letnia kobieta  trafili do policyjnego aresztu. W miniony piątek prokurator przedstawił im zarzut usiłowania rozboju, a sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-22
| Jednostka: Referat Wywiadowców WP KMP w Gdańsku
 

Policjanci przypominają, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. 31 października policjanci rozpoczynają akcję "NIE ZABIJAJ", której celem jest m.in. przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.  
Data publikacji: 2018-10-22
| Jednostka: KGP/KWP
 
Policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna w latarce oraz w opakowaniu po chusteczkach higienicznych miał ukryte narkotyki. Policjanci w sumie w wyniku interwencji zabezpieczyli ponad 120 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wczoraj 22-latek został doprowadzony do prokuratury. Prokurator ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec mężczyzny dozór.
Data publikacji: 2018-10-19
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku
 
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r. W gdańskiej komendzie informacje na temat mediacji w postępowaniu karnym dla zainteresowanych udzielane będą w godz. 8:30-14:30 w wydziale dochodzeniowo-śledczym.
Data publikacji: 2018-10-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj wieczorem na ul. Kołodziejskiej policjant z drogówki zauważył kierowcę renault, który nie dostosował się do znaku drogowego. W czasie kontroli okazało się, że 19-latek kierował samochodem, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mieszkańca Gdańska za złamanie przepisów ukarano dwoma mandatami karnymi, a jego samochód został odholowany. Policjanci będą też wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.
Data publikacji: 2018-10-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o hodowlę marihuany. W trakcie przeszukania działki należącej do 36-letniego gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5-metrowe rośliny konopi indyjskich, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za uprawę marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Data publikacji: 2018-10-16
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu na gdańskiej Oruni w miniony piątek uratowali życie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi w ostatniej chwili odcięli mu pętlę z szyi  i udzielili pomocy.
Data publikacji: 2018-10-16
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
W miniony weekend policjanci zatrzymali 27-latka, który na budynkach przy ul. Grząskiej i Mariackiej namalował sprejem tzw. Tag. Zniszczenia na tą chwilę zostały wycenione na ponad 550 zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i już wkrótce usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-15
| Jednostka: Referat Wywiadowców WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego, zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto był właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktował się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6 F.
Data publikacji: 2018-10-15
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
15 października policjanci ruchu drogowego z Gdańska włączą się do wojewódzkiej akcji pod hasłem "Truck i Bus". Działania mundurowych ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców aut ciężarowych oraz autobusów.
Data publikacji: 2018-10-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W trosce o poczucie bezpieczeństwa obcokrajowców, którzy właśnie rozpoczęli studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, policjanci z komendy miejskiej i komisariatu na Suchaninie spotkali się w ramach debaty ewaluacyjnej z młodymi gośćmi z zagranicy. Podczas wykładu i prezentacji, funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zadaniach policjantów, przekazali także informacje dotyczące zachowania się w razie wystąpienia jakiegoś zagrożenia i przypomnieli jak takich sytuacji unikać. Na koniec spotkania studenci otrzymali ulotki z numerami telefonów alarmowych oraz podstawowymi stwierdzeniami w języku polskim i angielskim, które mają ułatwić im pierwszy kontakt z policjantem.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała. Ponadto zatrzymana przez policjantów 26-latka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali. Kobieta usłyszała wczoraj osiem zarzutów dotyczących oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W związku z informacjami zamieszczonymi w komunikacie prasowym z dnia 4 października 2018 roku, który został opublikowany na stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl pod tytułem GDAŃSK- ZATRZYMANY FARMACEUTA, KTÓRY OSZUKAŁ PRACODAWCĘ NA BLISKO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH wyjaśniamy, co następuje:
Data publikacji: 2018-10-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kolejne spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się jutro o 9.30 w sali im. Narkiewicza budynek AGN przy Alei Zwycięstwa 41/42 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 25-letni mieszkaniec Gdańska, który kilka dni temu napadł na pracownika myjni samochodowej i ukradł pieniądze. Policjanci w kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia, po pościgu, zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. 25-usłyszał już zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku/ KP VI Gdańsk
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.