SERWIS INFORMACYJNY     

W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na: www.pomorska.policja.gov.pl/ankieta.php do 12 lipca 2017r.
Data publikacji: 2017-06-27
| Jednostka: KWP GDAŃSK
 
Policjanci z Komisariatu Policji III w Gdańsku zapraszają na kolejną debatę dla mieszkańców. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie odbędą się 28 czerwca br. o godz. 14.00 w siedzibie Związku Mniejszości Niemieckiej przy ul. Ludwika Waryńskiego 36 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2017-06-27
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Nie wspieraj pieniędzmi osób żebrzących na ulicach Gdańska. Nie obdzielaj datkami proszących dzieci. To naiwna, bezsensowna i zła pomoc...
Data publikacji: 2017-06-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci ze Stogów prowadzą czynności w sprawie włamania do magazynu i kradzieży z wnętrza środków ochrony roślin. Środki te mogą stwarzać zagrożenie dla osób, które mają z nimi bezpośredni kontakt. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji VII w Gdańsku przy ul. Ugory 9, tel. 58 32-16-622 lub dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112.
Data publikacji: 2017-06-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum...
Data publikacji: 2017-06-23
| Jednostka: MSWiA
 
W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" gdańscy dzielnicowi na bieżąco spotykają się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych instytucji. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowi spotkali się m.in. z uczniami gdańskich szkół, z którymi rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. W trakcie tych wizyt mundurowi rozmawiali także o zawodzie policjanta, aplikacji Moja Komenda i programie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-06-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec Gdańska może sam zadbać o bezpieczeństwo. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Tylko w ostatnich czterech dniach funkcjonariusze otrzymali blisko 60 sygnałów. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
Data publikacji: 2017-06-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla gdańskich funkcjonariuszy to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego i prewencji czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują rzeki i wody zatoki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!
Data publikacji: 2017-06-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego m.in. klas o profilu policyjnym. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze z gdańskiej komendy.  Policjanci życzyli uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.
Data publikacji: 2017-06-23
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie i znieważenie pomnika „Kindertransportów”. Sprawca po tym jak wyrwał jedną z figur z podestu, zaczął sobie robić z nią zdjęcia. Łączna wartość strat ostatecznie wyniosła 7 tys. zł. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-06-22
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
  Blisko 200 policjantów zabezpieczało wczorajszy koncert Guns N’ Roses. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców Gdańska nie tylko wokół stadionu, ale praktycznie na terenie całego miasta. Starali się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2017-06-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
13 czerwca 2017 roku około godz. 10.00 w Gdańsku na ul. Beethovena miało miejsce zdarzenie drogowe. Nieustalony jak dotąd kierujący samochodem toyota yaris koloru szarego jadąc ul. Beethovena w kierunku ul. Powstańców Warszawskich, na skrzyżowaniu z ulicą Kurpińskiego potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Kierujący toyotą bez zatrzymania odjechał z miejsca zdarzenia.
Data publikacji: 2017-06-21
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policjanci informują, że w związku z odbywającym się dziś koncertem na gdańskim stadionie należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa uczestników imprezy, mieszkańców Gdańska, a także kierowców, którzy będą przemieszczać się ulicami Gdańska. W działania zaangażowani są policjanci z wszystkich pionów.
Data publikacji: 2017-06-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 43-latka poszukiwanego listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia celem odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna ukrywał się w pustostanie, do którego prowadziło wykute z mieszkania przejście. Dziś gdańszczanin zostanie osadzony w areszcie śledczym.
Data publikacji: 2017-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci tylko w ostatnich dniach zabezpieczyli przeszło 600 g marihuany, namiot przystosowany do uprawy konopi indyjskich, wagi elektroniczne i nielegalną amunicję. Zatrzymali również dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj wieczorem policjanci gdańskiej drogówki na ul. Baczyńskiego zatrzymali do kontroli nieletniego ,,kierowcę’’, który miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalają teraz kto udostępnił 15-latkowi samochód oraz jak nastolatek wszedł w posiadanie alkoholu.
Data publikacji: 2017-06-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej i komisariatu w Nowym Porcie spotkali się z młodymi mieszkańcami Gdańska. Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyło się w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Na Zaspę 31a w Gdańsku. W debacie uczestniczył Komendant  Komisariatu Policji VI w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji.
Data publikacji: 2017-06-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyli gdańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prewencji, a także pedagog, przedstawiciele władz szkoły i grupa kilkudziesięciu młodych osób.
Data publikacji: 2017-06-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna w trakcie kłótni ze swoim znajomym pobił go i okradł. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Wczoraj sąd zastosował wobec 20-letniego podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-13
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci wspólnie z Dyrekcją IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i Zespołem Szkół Samochodowych w Gdańsku zapraszają na debaty społeczne pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie odbędą się 13 i 14 czerwca 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.
Data publikacji: 2017-06-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Finał Wojewódzki XXX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2017 został rozstrzygnięty. Dwa pierwsze miejsca zajęli funkcjonariusze z gdańskiej drogówki. Najlepszym policjantem, tak jak rok temu, okazał się asp. Michał Konkol. Drugi na podium stanął sierż. sztab. Arkadiusz Grabarz.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w związku z niedzielnym zgromadzeniem Wielki Przejazd Rowerowy  w Gdańsku należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się ulicami miasta.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zabezpieczyli 3 kg suszu konopi i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo sprawcy usłyszeli zarzuty. Wobec 26-latka z Gdańska prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe. 28-letni obywatel Niemiec decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Gdańscy dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnych instytucji i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. To policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców, diagnozują lokalne problemy oraz pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Podczas spotkań dzielnicowi informują także o aplikacji Moja Komenda, Mapa zagrożeń i Regionalnym Systemie Ostrzegania.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj w świetlicy komendy miejskiej odbyły się miejskie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017”. W eliminacjach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów – dzielnicowych. Zwycięzcy zmagań będą reprezentować Komendę Miejską Policji w Gdańsku w kolejnym etapie – tym razem na szczeblu wojewódzkim.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Mieszkańcy Gdańska chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w maju br. policjanci z komendy miejskiej odnotowali  567 zgłoszeń. Od początku uruchomienia aplikacji do końca maja br. w Gdańsku zostało naniesionych na mapę 4103 sygnałów.  Każde zgłoszenia funkcjonariusze dokładnie weryfikują, a potwierdzone miejsce zagrożone obejmują nadzorem.
Data publikacji: 2017-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją komendy miejskiej zabezpieczyli ponad 24 tys. sztuk papierosów i ponad 7 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 26 tys. zł. W sprawie zatrzymano 42-latka z Gdańska. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzut nielegalnego obrotu podrobionymi wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-08
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją
 
Trzech gdańszczan w wieku 24 i 45 lat usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. Odpowiedzialności karnej sprawcy nie unikną dzięki policjantom z komendy miejskiej oraz funkcjonariuszy odbywających staż adaptacyjny w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali sprawców, którzy ukradli pieniądze i biżuterię z otwartego domu znajdującego się w pobliżu Gdańska. Zatrzymani to gdańszczanie w wieku 18, 28 i 33 lat. Policjanci odzyskali także całe skradzione mienie. Za popełnioną kradzież sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-08
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej i komisariatów uczestniczyli w festynach zorganizowanych na terenie Gdańska. Poprzez konkursy i zabawę funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz odpowiadali na zadawane pytania. Dziś mundurowi spotykają się z uczniami w Kinie Helios, gdzie rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas wakacji.
Data publikacji: 2017-06-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Oszuści działający metodą „na policjanta” i „na wnuczka” oraz podający się za pracowników administracji czy spółdzielni mieszkaniowej wciąż próbują oszukać starsze osoby. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z obcymi.
Data publikacji: 2017-06-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
Data publikacji: 2017-06-05
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.
Data publikacji: 2017-06-05
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu w Osowej zatrzymali 32-letnią gdańszczankę, przy której znaleźli narkotyki. Kolejne porcje środków psychotropowych i odurzających policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu. Sprawczyni usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-05
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 30-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wobec znajomej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna oblał płynem kobietę i groził, że ją zabije. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-05
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który w samochodzie miał amfetaminę i susz konopi. Sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-06-02
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Tylko w maju br. dzielnicowi z gdańskich komisariatów odbyli ponad 200 spotkań z mieszkańcami i lokalnym samorządem. W trakcie rozmów policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz informują o działaniu aplikacji Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zawodzie policjanta.
Data publikacji: 2017-06-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu,  na ulicy i nad wodą. Dodatkowo przewodnik psa służbowego opowiedział o pracy psów w Policji oraz opowiedział o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.
Data publikacji: 2017-06-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci po raz kolejny spotkali się ze studentami z zagranicy i przedstawicielami władz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Zachęcali również do korzystania z aplikacji Moja Komenda, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Regionalnego Systemu Ostrzegania. Mundurowi przekazali wiele cennych rad, dzięki którym studenci będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.
Data publikacji: 2017-05-31
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci wzięli udział w Pikniku Senioralnym, w trakcie którego rozmawiali z osobami starszymi i ich rodzinami o metodach działania oszustów. Funkcjonariusze udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa, a w szczególności mówili jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie dać się oszukać i okraść.
Data publikacji: 2017-05-31
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Służby mundurowe wspólnie z Radiem Plus organizują festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 3 czerwca 2017 roku w godz. 10.00 – 15.00 na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Jednym z organizatorów jest Związek Zawodowy Policjantów. Partnerem głównym jest Energa. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2017-05-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę cysterny, który będąc pod wpływem 2 promili alkoholu przewoził w cysternie 36 tys. litrów gazu propan – butan. Mężczyzna jechał pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli a następnie wjechał w sygnalizator świetlny. Ponadto podczas zatrzymania był agresywny, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i jednego z nich kopnął. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-05-30
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku odwiedziły dzieci z jednego z gdańskich przedszkoli. Łącznie ok. 30 dzieci w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami poznawały pracę Policji. Jedną z atrakcji było obejrzenie policyjnego sprzętu służbowego. W trakcie wizyty funkcjonariusze przekazali dzieciom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wakacje będą dla nich bezpieczne.
Data publikacji: 2017-05-30
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kolejne spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się jutro o 13.00 w budynku „Atheneum Gedanense Novum” przy Alei Zwycięstwa 41/42 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2017-05-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Przymorza zatrzymali mężczyznę, który przy sobie miał znaczne ilości narkotyków. 19-latek usłyszał zarzut posiadania blisko 100 gramów amfetaminy i suszu konopi. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-05-29
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w związku z jutrzejszym „Marszem Równości” i pozostałymi zgromadzeniami publicznymi, które odbędą się w Gdańsku należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Apelujemy o korzystanie z objazdów! Gdańscy policjanci przy dużym wsparciu funkcjonariuszy z całego województwa pomorskiego będą zabezpieczać te wydarzenia.
Data publikacji: 2017-05-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Oliwy ustalili i zatrzymali 40-latka, który uszkodził urządzenie służące do zdalnego złożenia zamówienia w jednym z lokali. Straty wyceniono na 15 tys. zł. Mieszkaniec Sopotu za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-05-26
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia, a także do korzystania z aplikacji Moja Komenda.
Data publikacji: 2017-05-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję –  zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto.
Data publikacji: 2017-05-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.