SERWIS INFORMACYJNY     

27 marca pomorscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.
Data publikacji: 2018-03-23
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali sześć osób podejrzewanych wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 11 kg marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 450 tys. zł. Sześć zatrzymanych osób trafiło do policyjnego aresztu. Według prawa za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Data publikacji: 2018-03-23
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP Gdansk
 
Kryminalni z komendy miejskiej ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu wywołał fałszywy alarm bombowy.  25-letni mieszkaniec Sandomierza zadzwonił do sekretariatu jednego z gdańskich sądów z informacją, że w budynku jest bomba, która zaraz eksploduje. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń sądu oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał już zarzuty. Wczoraj sąd aresztował 25-latka, któremu grozi kara do 8 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-03-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali sprawców, którzy uderzyli pasażera w autobusie miejskim w miniony poniedziałek. Wstępnie zakwalifikowano to przestępstwo jako uszkodzenie ciała. Policjanci będą wnioskować do prokuratora aby objął to przestępstwo ściganiem z urzędu z uwagi na jego chuligański charakter. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  
Data publikacji: 2018-03-22
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, wspólnie antyterrorystami spotkali się z przedstawicielami zarządców wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Spotkanie odbyło się w komisariacie na Śródmieściu . Podczas szkolenie uczestnicy dowiedzieli się m. innymi jak się zachować w przypadku ataku terrorystycznego.
Data publikacji: 2018-03-21
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 64-letnia kobieta, która podejrzana jest o wyłudzenia i przywłaszczenie pieniędzy w wysokości blisko 70 tysięcy złotych. Kobieta przywłaszczyła pieniądze wpłacone przez niepełnosprawnych pacjentów jako kaucje za wypożyczony sprzęt ortopedyczny oraz wpłaty na wykonanie sprzętu ortopedycznego. Za tego typu przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, pozostałe zarzuty dotyczą oszustw na szkodę osób niepełnosprawnych. Za oszustwo w więzieniu można spędzić nawet 8 lat.
Data publikacji: 2018-03-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mężczyzna, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży samochodów o wartości blisko pół miliona złotych. Sprawca ma na swoim koncie cztery tego typu czyny, które popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa. Ponadto 42-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez funkcjonariuszy z Niemiec m.in. za kradzieże i handel kradzionymi autami oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W miniony weekend sąd na wniosek prokuratora aresztował mieszkańca Gdańska na najbliższe miesiące. Za kradzież z włamaniem może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-19
| Jednostka: Wydział Operacyjno Rozpoznawczy KMP w Gdańsku
 
Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku po raz kolejny spotkali się ze studentami, tym razem z 70 osobową grupą słuchaczy Uniwersytetu Gdańskiego. Policjanci rozmawiali o przemocy, oraz narzędziach jej przeciwdziałania. Opowiadali również o swojej pracy i zasadach rekrutacji osób chcących wstąpić w nasze szeregi.
Data publikacji: 2018-03-19
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 35-latka, który posługiwał się najprawdopodobniej fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-03-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce w dniu 20.02.2018 około godziny 16:20 w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Podwale Grodzkie – Wały Piastowski, gdzie tramwaj m-ki Pesa Swing linii 2 wypadł z torowiska
Data publikacji: 2018-03-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci szukają świadków kolizji drogowej, do której w dniu 25 lutego 2018 roku doprowadził nietrzeźwy kierowca golfa. Ponadto mężczyzna podczas przejazdu od ul. Podmiejskiej 16 do ul. Żuławskiej 1 łamał przepisy ruchu drogowego.
Data publikacji: 2018-03-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Kryminalni w mieszkaniu 30- latka zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany, blisko 100 sztuk tabletek extasy, kilkanaście porcji kokainy, 125 gramów grzybów halucynogennych oraz blisko 7 tysięcy złotych. Narkotyki zostały przekazane do badań. Jeśli analiza biegłego potwierdzi że są to środki odurzające mężczyzna usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-16
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali wczoraj mężczyznę pracującego dla firmy kurierskiej, który kilka dni temu odebrał od klientów pieniądze za przesyłki pobraniowe i nie oddał ich swojemu szefowi. Zatrzymanemu mężczyźnie za przywłaszczenie pieniędzy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-16
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
"Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie przeprowadzili wczoraj gdańscy policjanci.
Data publikacji: 2018-03-16
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Osowej zatrzymali po pościgu 45-letniego mężczyznę, który nie reagował na polecenie do zatrzymania się do kontroli drogowej. Na widok interweniujących funkcjonariuszy kierowca zwiększył prędkość i zaczął uciekać, lekceważąc po drodze szereg przepisów ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i postawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 45-latek odpowie również za wykroczenia drogowe, które popełniał podczas swojej ucieczki.
Data publikacji: 2018-03-16
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś nad ranem na ul. Grunwaldzkiej. Pijany, po narkotykach i bez uprawnień 35-latek kierując alfa romeo, stracił panowanie nad pojazdem i dachował na drzewie. Sprawca zdarzenia, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Oliwie w pobliskim lesie.
Data publikacji: 2018-03-16
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
W dniach 16-19 marca 2018 roku  gdańscy policjanci wezmą udział w wojewódzkich działaniach kontrolno - prewencyjnych „PIESI”.
Data publikacji: 2018-03-15
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Jutro od samego rana policjanci gdańskiej drogówki, podobnie jak ich koledzy z innych miast województwa pomorskiego będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Pasy". Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Data publikacji: 2018-03-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzisiaj policjanci postawią zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki BMW o wartości 55 tysięcy złotych 31-letniemu gdańszczaninowi. Mężczyzna na parkingu przy jednej z galerii handlowych próbował ukraść auto, zauważył go właściciel pojazdu, który zaalarmował pracowników ochrony i policjantów. 31-latek z Gdańska został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy, dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie kradzieży samochodu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-14
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
W minioną niedzielę gdańscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w plecaku miał schowane narkotyki, a w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich. 28- letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący posiadania oraz uprawy środków odurzających. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-14
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Komisariat Policji I w Gdańsku prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście postępowanie w sprawie uszkodzenie ciała mężczyzny w dniu 31 grudnia 2017 roku w Gdańsku przy ul. Podmiejskiej na wysokości kanału Radunia przy użyciu noża typu ,,bagnet’’. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na przedstawionym portrecie pamięciowym lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami.
Data publikacji: 2018-03-13
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Minionej doby policjanci z Gdańska zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc w ten sposób uniknąć kary. Jeden z mężczyzn poszukiwany był sześcioma listami gończymi, za kolejnym sądy wydały nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego pozostali byli poszukiwani w celu ustalenia ich miejsca pobytu dla celów prawnych.
Data publikacji: 2018-03-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dziewięć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,4 do 2 promila. Podczas kontroli wpadł też kierowca, który był pod wpływem narkotyków i kierowca, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania a w skarpetce miał schowany woreczek z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą.
Data publikacji: 2018-03-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W miniony piątek policjant z Komisariatu II Policji w Gdańsku sierż. sztab. Rafał Wróbel na zaproszenie wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego wziął udział jako prelegent w zajęciach akademickich, które miały na celu przybliżenia możliwych karier zawodowych dla studentów oraz zachęcenia studentów do podjęcia służby w Policji.
Data publikacji: 2018-03-12
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z mieszkania. Do drzwi mieszkania 95-latki zadzwoniły dwie młode kobiety. Sprawczynie podając za pracownice ZUS weszły do środka i wykorzystując nieuwagę właścicielki zabrały biżuterię o wartości blisko 3 tys. zł. Apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Prosimy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań. Policjanci zabezpieczyli do prowadzonych spraw monitoring z osobami mogącymi mieć związek z tym przestępstwem oraz sporządzili portret pamięciowy jednej z kobiet. Osoby które rozpoznają te kobiety proszone są o kontakt z policjantami.
Data publikacji: 2018-03-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu na Oruni oraz natychmiastowej reakcji przechodniów na przestępstwo,   odpowiedzialności karnej nie uniknie 47-letni mieszkaniec Gdańska, który znęcał się nad swoim czteromiesięcznym psem. Za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-12
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
12 marca na terenie województwa pomorskiego policjanci zwrócą szczególną uwagę na pojazdy oznaczone literą „L”. Na terenie Gdańska odbywają się szkolenia kandydatów na kierowców oraz egzaminy.
Data publikacji: 2018-03-11
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
W dniu 8 marca 2018 roku na terenie Gdańska odbyły się trzy zgromadzenia. Nad bezpieczeństwem uczestników, turystów oraz mieszkańców Gdańska czuwali policjanci z wszystkich pionów. Funkcjonariusze profesjonalnie zabezpieczyli imprezy i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2018-03-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. Policjanci u 31- latka zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kg narkotyków, blisko 40 tysięcy złotych, wagę elektroniczną. Z kolei w mieszkaniu 58-latka policjanci zabezpieczyli ponad 60 gramów suszu oraz 10 krzewów najprawdopodobniej konopi indyjskich, które przekazano do badań. Wczoraj wobec 31 latka sąd zastosował areszt, a 58 latek najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzuty. Mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-09
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
2017 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego jednego kierującego pod wpływem alkoholu i narkotyków – to efekt akcji „Alkohol i narkotyki”, przeprowadzonej wczoraj przez gdańskich policjantów .
Data publikacji: 2018-03-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci z Wydzialu Ruchu Drogowego włączął się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania będą trwały od 9 do 10 marca br.
Data publikacji: 2018-03-08
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Gdańska ostrzegają przed tzw. oszustwami "na wnuczka" oraz „na policjanta”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Tak było wczoraj w Gdańsku, kiedy kilku mieszkańców miasta odebrało telefon od oszusta. Prawie wszyscy nie dali się oszukać, niestety jedna osoba przekazała pieniądze przestępcy podającego się za funkcjonariusza Policji. Policjanci badają okoliczności sprawy i ustalają sprawców tych przestępstw.
Data publikacji: 2018-03-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Śródmieściu oraz na Osowie, którzy pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży elektronarzędzi oraz betonowych płyt z terenu budów, najpierw zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 40 lat postawili zarzuty kradzieży dwóm mężczyznom. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-08
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku/Komisariat Policji IX
 
8 marca na drogach województwa pomorskiego pojawi się większa ilość funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość innych substancji odurzających.
Data publikacji: 2018-03-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj prowadzili działania „Smog ". Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 214 pojazdów, zatrzymali aż 54 dowody rejestracyjne, w tym 10 za nadmierną emisje spalin.
Data publikacji: 2018-03-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj na terenie Gdańska trwały policyjne działania „Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei dbali o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.
Data publikacji: 2018-03-06
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Komisariat Policji IV w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia w dniu 02 lutego 2018 r. w Gdańsku w przejściu podziemnym na stacji PKP Oliwa dwóch kamer kopułkowych i instalacji światłowodowej oraz zasilającej o łącznej wartości 6000 złotych tj. o czyn z art. 288 § 1 kodeksu karnego.
Data publikacji: 2018-03-06
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
Komisariat Policji III w Gdańsku pod nadzorem prokuratury prowadził postępowanie w sprawie uszkodzenia elewacji poprzez naniesienie graffiti na ścianę budynku przy ul. Lendziona 18. Do przestępstwa doszło w dniu 30 kwietnia 2017 r. Pokrzywdzenie oszacowali starty na 2400 złotych.
Data publikacji: 2018-03-06
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany w sobotę przez gdańskich policjantów ruchu drogowego. To jednak nie koniec przewinień 58-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna chciał nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych w zamian za ponad 5 tysięcy złotych.
Data publikacji: 2018-03-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
 W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę dwóm osobom, które spowodowały kolizje drogowe będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jeden ze sprawców- 45-latek z Gdańska, podczas zmiany pasa ruchu uderzył w mercedesa, mając w wydychanym powietrzu prawie 3,4 promila a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Z kolei kierowca seata, który dachował na torowisku był pod wpływem 1,6 promila i pod wpływem środków odurzających.
Data publikacji: 2018-03-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki determinacji policjantów z komisariatu w Oliwie nie doszło do tragedii. Po trwających blisko godzinę poszukiwaniach funkcjonariusze odnaleźli około godziny 23, 46-letnią gdańszczankę, która zagubiła się w lesie. Leżącą na ziemi kobietę, wychłodzona i z najprawdopodobniej odmrożonymi kończynami policjanci przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.
Data publikacji: 2018-03-05
| Jednostka: Komisariat IV Policji
 
W miniony weekend policjanci z wydziału narkotykowego gdańskiej komendy oraz policjanci z referatu wywiadowców wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Jeden z mężczyzn hodował w szafie sześć krzaków konopi indyjskich, drugi miał przy sobie ponad 70 porcji amfetaminy i marihuany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty,a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi do 10-lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-03-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dzielnicowi z komisariatu na Oruni w piątek zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy w lutym br. byli pracownikami w jednej z gdańskich firm kurierskich, a przy okazji brali udział w procederze okradania paczek. Za kradzież jednemu ze sprawców grozi kara do 5 lat więzienia, drugi najprawdopodobniej odpowie za paserstwo, za które również grozi do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-03-05
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie już po kilkunastu minutach zatrzymali sprawcę napadu na sklep. Zatrzymany 30-latek odpowie za rozbój. Prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt, do którego sąd się przychylił. Sprawca przynajmniej 3 miesiące spędzi w areszcie.
Data publikacji: 2018-03-02
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Dzięki zdecydowanej postawie policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Wczoraj policjanci z płonącego mieszkania wynieśli 90-letnią gdańszczankę, natomiast kilka dni temu Komendant Miejski Policji w Gdańsku otrzymał list, w którym inny mieszkaniec miasta podziękował policjantowi za uratowanie mu życia.
Data publikacji: 2018-03-02
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku/Komisariat Policji IX
 
Wczoraj około godziny 17.00 policjanci z Przymorza postawili zarzuty 34-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który  zasłonił folią tablicę z nazwą ulicy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego czyniąc ją przez to niewidoczną. Za wykroczenie z art.143 kodeksu wykroczeń może grozić areszt, ograniczenie wolności albo grzywna. Policjanci skierowali w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Wstępnie wykroczenie popełnione przez 34-latka było zakwalifikowane przez policjantów jako art 85 kodeksu wykroczeń, ale w trakcie czynności wyjaśniających oraz po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego dzisiaj kwalifikacja czynu została zmieniona z uwagi na to, że artykuł 143 kodeksu wykroczeń doprecyzowuje oraz wypełnia znamiona tego wykroczenia wskazując tablicę z nazwą ulicy jako przedmiot użytku publicznego.
Data publikacji: 2018-03-01
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
We wtorek (27.02.2018) gdańscy policjanci spotkali się z blisko 50 pracownikami Biura Rozwoju Gdańska, którzy na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami w swojej pracy. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z pracownikami na temat bezpieczeństwa. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.
Data publikacji: 2018-03-01
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP Gdańsk
 
Policjanci z Komisariatu Policji V w Gdańsku pod nadzorem  Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy na szkodę starszego mieszkańca Gdańsk przez dwie kobiety, które weszły do mieszkania seniora podając się za pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują wizerunek dwóch kobiet, które mogą  mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-03-01
| Jednostka: Komisariat V Policji
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której...
Data publikacji: 2018-03-01
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 16 lat oraz ich pełnoletniego kolegę podejrzewanych o pobicie swojego rówieśnika. Policjanci pracujący nad tą sprawą już następnego dnia zatrzymali trzech nastolatków. Nieletni po usłyszeniu zarzutów będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym, 18-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-28
| Jednostka: Komisariat V Policji
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.