SERWIS INFORMACYJNY     

Wczoraj śledczy z komisariatu we Wrzeszczu przedstawili zarzut kierowania gróźb karalnych przy użyciu pistoletu pneumatycznego 45-latkowi z Gdańska. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował pokrzywdzonego, najpierw uderzając w szybę jego samochodu, a potem groził mu bronią. Kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.  
Data publikacji: 2018-07-20
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Jarmarku Św. Dominika, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Każdego roku Gdańsk w czasie Jarmarku odwiedza ok. 7 milionów turystów. Będzie to okres bardzo intensywnej pracy dla funkcjonariuszy.
Data publikacji: 2018-07-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży paliwa i niewykluczone, że kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających najprawdopodobniej już wkrótce usłyszy kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście minut po tym, jak do policjantów dotarła informacja o kradzieży benzyny na jednej ze stacji paliw.
Data publikacji: 2018-07-20
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zaopiekowali się trzema małymi kotkami, które ktoś porzucił, w kartonie na poboczu ul. Turystycznej. Trzy małe kociaki policjanci oddali pod opiekę pracowników schroniska, tam czekają na osoby, które będą chciały je przygarnąć.
Data publikacji: 2018-07-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Suchanina zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywał się na terenie Islandii. Za 39- latkiem wymiar sprawiedliwości wydały w sumie 12 podstaw prawnych poszukiwań, w tym 5 listów gończych. Mężczyzna był poszukiwany m.in. za kradzieże z włamaniem, przestępczość narkotykową, rozboje i napaści seksualne. Trafił w ręce policjantów wczoraj, kiedy przyszedł do aresztu odwiedzić swojego kolegę i posłużył się nie swoim dokumentem tożsamości. Za popełnione przestępstwa mężczyzna spędzi w areszcie co najmniej trzy lata. Odpowie również, za posłużenie się cudzym dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.
Data publikacji: 2018-07-18
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.
Data publikacji: 2018-07-18
| Jednostka: KGP
 
Już wkrótce zarzuty usłyszy 24-letni mieszkaniec Gdańska, który łamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był pijany i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, alkomat pokazał blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi, był również poszukiwany przez organy ścigania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oprócz kar finansowych może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności, złamanie zakazu sądowego do lat trzech.
Data publikacji: 2018-07-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wiemy już, kto otrzymał najwięcej głosów w konkursie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego w województwie pomorskim”. Decyzją mieszkańców najpopularniejszym dzielnicowym została młodsza aspirant Ewa Kulas z Komisariatu IV Policji w Gdańsku. Gratulujemy!
Data publikacji: 2018-07-16
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
W dniach 11 – 12 lipca 2018 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz w Komisariacie I Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszymi policjantami z komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego okazali się funkcjonariusze z KMP w Gdyni, KPP w Człuchowie oraz z KMP w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-07-16
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Przymorza, zatrzymali sprawcę, który na terenie Przymorza i Zaspy kradł przechodniom złote łańcuszki. 36-letni mężczyzna, aby zdobyć łup, napadał na pokrzywdzone albo zrywał im złotą biżuterię prosto z szyi. Funkcjonariusze ustalili, że od 17 czerwca do 7 lipca br. 36-latek dokonał przynajmniej trzech takich przestępstw. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował, że zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Data publikacji: 2018-07-16
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Dzisiaj na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy", których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.
Data publikacji: 2018-07-16
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w ramach prowadzonych działań profilaktycznych po raz kolejny spotkali się z dziećmi, tym razem byli to uczestnicy półkolonii "Mali Geniusze". Głównym tematem rozmów z maluchami było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-07-13
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Wczoraj dzielnicowy i policjantka z wydziału prewencji gdańskiej Policji spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie harcerskim w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.
Data publikacji: 2018-07-13
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
W piątek 13 lipca zapraszamy przed Molo w Brzeźnie na spotkanie informacyjne inaugurujące akcję, edukacyjną i prewencyjną gdańskiej Policji oraz Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ukierunkowaną na przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, powodowanym m.in. przez zawierania przypadkowych znajomości przez młodych ludzi podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Działania kryminalnych i śledczych z komisariatu we Wrzeszczu doprowadziły do zatrzymania 49-letniej kobiety oraz jej 46-letniej koleżanki. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie, ale też w pojedynkę podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę najstarszych mieszkańców Gdańska. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za inne tego typu przestępstwa, które zgłoszono policjantom w ostatnim czasie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzane na najbliższe miesiące. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Gdańska, funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pod nadzorem prokuratury, rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną sprzedażą leków na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli farmaceutyki warte blisko, albo ponad 10 mln zł. W trakcie realizacji przeszukano kilkadziesiąt miejsc na terenie woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją
 
Dzięki pracy policjantów z komisariatu na Śródmieściu odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek, któremu śledczy przedstawili wczoraj 13 zarzutów kradzieży rowerów w warunkach recydywy. Mężczyzna typowany jest również do innych kradzieży jednośladów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę przed oblicze sądu, ponieważ prokurator zawnioskował o aresztowanie 37-latka.
Data publikacji: 2018-07-10
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych ze Śródmieścia odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-latek, mężczyzna zaatakował 41-latka, któremu zabrał torbę z zawartością m.in. portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową, dokumentów, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na 575 złotych. Ponadto zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków w więzieniu można spędzić 10 lat.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: KGP
 
"Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w piątek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy podczas kontroli drogowej zatrzymali 27-latka, przy którym znaleźli znaczne ilości narkotyków. Ponadto przeprowadzony test na zawartość środków odurzających w organizmie wykrył w jego organizmie kokainę i amfetaminę. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.
Data publikacji: 2018-07-06
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzielnicowi zatrzymali w środę 20-latka, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Funkcjonariusze zainterweniowali ponieważ mężczyzna pił alkohol w miejscu niedozwolonym.  Mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie środków odurzających. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-07-05
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Już jutro, 6 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy", których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.
Data publikacji: 2018-07-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj o godzinie 00.30 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto 22-latek z Gdańska wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia samochodów. Pijany kierowca próbował również wprowadzić w błąd interweniujących wobec niego policjantów co do swojej tożsamości, podając dane swojego brata. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnej celi, już wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem po pijanemu oraz niestosowania się do sądowego zakazu.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dziś w nocy wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochody. Sprawcy zniszczyli lusterka i drzwi w co najmniej 12 autach. Teraz grozi im do 5 lat więzienia, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży telefonu przez dwie kobiety, które 18 czerwca tego roku w lodziarni przy ul. Podwale Staromiejskie wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej i ukradły z jej torebki telefon o wartości ponad 850 złotych. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują wizerunki dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
W środę, 4 lipca, pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego, przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 22”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci i korzystania z telefonów komórkowych w sposób niezgodny z przepisami.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Wczoraj gdańscy policjanci z ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym podczas służby zatrzymali dwóch kierowców, z których jednego pojazd wraz z ładunkiem w postaci mrożonego mięsa przekroczył dopuszczalną masę całkowitą aż o 4,5 tony. Drugi kierowca, który przewoził na przyczepie ciągnika rolniczego wapno w big bagach miał nieprawidłowo zabezpieczony ładunek.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj rano funkcjonariusze ruchu drogowego w Sobieszewie zatrzymali do kontroli kierującego renault twingo. 45-letni mieszkaniec gminy Płońsk, który siedział za kółkiem tego pojazdu, był pod wpływem ponad 3 promili i nie miał uprawnień do kierowania kategorii B. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej razem z dwoma koleżankami przyjechał do Gdańska, by zobaczyć morze i że wieczorem spożywał alkohol. Kierowca twingo został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego pojazd odholowano na parking strzeżony.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W piątek gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „TELEFON". Podczas akcji ,funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów, z czego dla 31 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 45-latka, który posługiwał się najprawdopodobniej fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18-latka, który kierował volkswagenem pijany i pod wpływem narkotyków, a dodatkowo policjanci znaleźli w jego samochodzie kilka porcji najprawdopodobniej amfetaminy. Mieszkaniec Gdańska usłyszy już wkrótce zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeżeli ekspertyza biegłego potwierdzi, że znaleziony w samochodzie biały proszek to amfetamina, 18-latek może usłyszeć również zarzut posiadania narkotyków, za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę podejrzaną o kradzież torebki, w której oprócz pieniędzy znajdował się telefon i dokumenty. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na ponad 2500 zł. Podejrzana działała w myśl zasady: okazja czyni złodzieja, dlatego po raz kolejny przypominamy o pilnowaniu własnych rzeczy. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-29
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy podejrzanych o wyłudzenie telefonów komórkowych o wartości ponad 21 tysięcy złotych. Sprawcy posługiwali się fałszywymi dokumentami oraz podrobioną pieczęcią firmy. Obaj usłyszeli zarzuty, Zatrzymani działali w warunkach recydywy i grozi im teraz kara do 8 lat więzienia. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Data publikacji: 2018-06-29
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na szkodę starszego mieszkańca Gdańsk przez dwie kobiety, które 5 czerwca tego roku weszły do mieszkania starszej pani podając się za pracownice administracji. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują portrety pamięciowe dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wykonują czynności w ramach prowadzonego dochodzenia nadzorowanego przez prokuraturę w sprawie kradzieży na parkingu przy ul. Przywidzkiej w Gdańsku, samochodu marki BMW X 6. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z zapisu monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W środę policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który ukradł z klatki schodowej dziecięcy wózek. Właścicielka skontaktowała się z dzielnicowym i opisała sprawcę. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę a wózek trafił do pokrzywdzonej. Sprawca kradzieży już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 227 pojazdów, zatrzymali 41 dowody rejestracyjne, w tym 12 w związku z naruszeniem wymagań ochrony środowiska, z czego 4 za nadmierną emisje spalin.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
We wtorek policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi z Pozytywnego Przedszkola nr 2 w Gdańsku. Mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej pracy i uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze a także rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami pod legendą. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pojawiła się jednak nowa metoda działania sprawców, której uległ wczoraj 83- letni gdańszczanin. Policjanci szukają sprawców i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Dzisiejszej nocy policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjęta przez uciekającego oplem desperacka decyzja zakończyła się utratą kontroli nad kierowanym przez niego samochodem i zatrzymaniem przez funkcjonariuszy. Mężczyzna jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Referat Interwencyjny WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 29-latka podejrzanego m. in. o przywłaszczenie samochodu z wypożyczalni oraz posługiwanie się podrobionymi dokumentami przy próbie sprzedaży nieswojego auta. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, które dotyczyły oszustwa oraz przywłaszczenia samochodu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
27 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.
Data publikacji: 2018-06-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3,5- letnim dzieckiem. Mężczyzna wczoraj został aresztowany na najbliższe miesiące. Zarzuty narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszała jego 21-letnia matka. Za znęcanie oraz narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-26
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny...
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Skuteczna praca kryminalnych z komisariatu w Oliwie doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch kobiet. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty, dzisiaj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.Tym razem dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podczas patrolu miejsca zaznaczonego jako „potwierdzone” policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali 40-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem 1,6 promila alkoholu. Tego dnia wpadło jeszcze 7 innych osób, który kierowały samochodem bądź rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich był tez kierowca który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci przeprowadzili działania dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udział 137 policjantów ruchu drogowego i prewencji, a celem tych wzmożonych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pomimo, że ciążyły na nich aktywne zakazy sądowe. Jeden z nich miał też cofnięte uprawnienia do kierowanie. Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do trzech lat. Za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.