SERWIS INFORMACYJNY     

Wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o podpalenie samochodów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-12-11
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku
 
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięła udział w projekcie społecznym dotyczącym problemu dyskryminacji i stereotypów. Każdy z uczestników projektu miał możliwość „wypożyczenia” osoby z grup postrzeganych stereotypowo tzw. Żywą Książkę. Żywe Książki to ludzie, przedstawiciele grup społecznych narażonych na dyskryminację.
Data publikacji: 2018-12-10
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas wykonywania zadań związanych z zabezpieczeniem Szczytu Klimatycznego COP24 w Krakowie, pomogli w uratowaniu rocznego dziecka, które straciło przytomność, przestało oddychać i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze udzielili małemu chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali karetkę i udrożnili ruch samochodowy, by ułatwić dojazd karetce pogotowia.
Data publikacji: 2018-12-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu I Policji na gdańskiej Oruni zatrzymali 42-letnią kobietę oszukującą starsze osoby metodą „na policjanta". Kobieta odbierała od pokrzywdzonych pieniądze. Podejrzana usłyszała już zarzuty dotyczące czterech przestępstw – tylko w tych przypadkach pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł.  Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Policjanci i prokurator zawnioskowali o areszt dla 42-latki.
Data publikacji: 2018-12-07
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Śródmieściu na prośbę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, przeprowadzili spotkanie ze studentami WSB oddział w Gdańsku. Spotkanie odbywało się w ramach zajęć terenowych – warsztatowych uczelni podczas których policjanci opowiadali o zawodzie policjanta i zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi.
Data publikacji: 2018-12-06
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Dziś od godz. 05:20 na trójmiejskiej obwodnicy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło między węzłem Owczarnia a Matarnia w kierunku Łodzi. 19-latek kierujący audi A4, potrącił  22-letniego mężczyznę,  który w samochodzie ciężarowym wymieniał koło.  22-latek  z obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany do szpitala. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Data publikacji: 2018-12-06
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej za kradzież nie uniknie 32-latek oraz jego wspólniczka, 20-letnia kobieta. 32-latek najpierw sam z jednego ze sklepów ukradł dwa zegarki o wartości 11 tys. zł, a pod koniec października razem z 20-latką w sklepie jubilerskim wykorzystując nieuwagę pracowników, ukradli złote łańcuszki za ponad 26 tys. zł. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut. Przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, dlatego może im grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-06
| Jednostka: Komisariat II/V Policji w Gdańsku
 
Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.
Data publikacji: 2018-12-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności nie uniknie 32-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o podpalenie altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym, jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek usłyszał w sumie 11 zarzutów a sąd aresztował go na najbliższe miesiące.
Data publikacji: 2018-12-04
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Wczoraj po południu sąd zadecydował, że 30-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej dzięki pracy kryminalnych z Suchanina zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-04
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy w piątek po godzinie 16 przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej.
Data publikacji: 2018-12-03
| Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który włamywał się do rozmieniarek z pieniędzmi usytuowanych przy myjniach samochodowych. Mężczyzna trafił w ręce policjantów z Osowej jeszcze tej samej nocy, po tym, jak próbował włamać się do rozmieniarki przy ul. Baninskiej. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-03
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Szybka reakcja gdańskich policjantów i współpraca z przedstawicielami banku udaremniła wypłatę kilku tysięcy euro, przez mężczyznę, który podczas próby wypłaty posłużył się podrobionym paszportem. Po wykonaniu czynności i skompletowaniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 32-latek został aresztowany.Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za poświadczenie nieprawdy do lat 5.
Data publikacji: 2018-12-03
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Kilkudziesięciu gdańskich policjantów zabezpieczało niedzielny przejazd "Mikołajów na motocyklach".  Podczas parady funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów , innych użytkowników dróg a także widzów obserwujących całe wydarzenie.
Data publikacji: 2018-12-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mężczyźnie, który wiózł z imprezy andrzejkowej swoich znajomych . Jak się okazało mieszkaniec powiatu gdańskiego przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 5 osób, tymczasem w oplu siedziało  8 osób.
Data publikacji: 2018-12-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym, jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które podejrzewany jest mężczyzna, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-12-02
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Dziś w Gdańsku, policjanci ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Kontrole te były o tyle nietypowe, ponieważ kierowcy otrzymywali jednorazowe alkotesty. Działania przeprowadzono dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień, w ramach kampanii "Kieruj bez procentów".
Data publikacji: 2018-11-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-11-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Wczoraj śledczy postawili zarzuty zniszczenia mienia trzem mężczyznom. Każda z tych spraw to osobna historia, zatrzymani mężczyźni są w wieku od 20 do 35-lat. Najmłodszy pomalował i podpalił ekran akustyczny, kolejny zdemolował pokój w hotelu, trzeci z nich powybijał szyby w mieszkaniu sąsiada. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, za które odpowiedzą przed sądem.
Data publikacji: 2018-11-29
| Jednostka: Komisariat VIII/IX Policji w Gdańsku
 
Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, miała 42-letnia mieszkanka Gdańska, która opiekowała się kilkumiesięcznym synem. Na miejscu interweniowali policjanci. Kobieta usłyszała zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-11-29
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 35-letnią mieszkankę Gdańska, która podczas wizyty u znajomych ukradła telefon oraz kartę bankomatową. Zatrzymana przyznała się do winy i oddała telefon. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-11-29
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu na Oruni zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną, a w trakcie interwencji zaatakował policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.  
Data publikacji: 2018-11-28
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziesz miał wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska.  Policjant- to zawód dla ludzi z pasją. Spróbuj, bo naprawdę warto.
Data publikacji: 2018-11-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży biżuterii, do której doszło 9 października tego roku w jednym z lombardów. W związku z tą sprawą funkcjonariusze publikują fragment zapisu z kamer monitoringu oraz portret pamięciowy mężczyzny, który może mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-11-28
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
W najbliższy piątek 30 listopada na terenie Gdańska, policjanci będą realizowali działania prewencyjno- kontrolne "Alkohol i Narkotyki". Dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach kampanii "Kieruj bez procentów" podczas tych działań policjanci rozdadzą kierowcom 270 jednorazowych alkotestów.
Data publikacji: 2018-11-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W listopadzie policjantka ruchu drogowego odwiedziła kolejne gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Data publikacji: 2018-11-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Do policyjnego aresztu trafił nietrzeźwy i agresywny 35-latek, który wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 1500 złotych. 35-letni obywatel Ukrainy noc spędził w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od mężczyzny ponad tysiąc złotych.
Data publikacji: 2018-11-23
| Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki szybkiej reakcji policjantów, informacji od bezpośrednich świadków zdarzenia oraz postawie jednego z nich, policjanci zatrzymali 39-latka, który groził trzem obywatelom Ukrainy oraz znieważał ich z powodu przynależności narodowej. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, już wkrótce zostanie przesłuchany, i niewykluczone, że 39-latek usłyszy zarzuty. Za znieważanie osoby z powodów narodowościowych może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-11-23
| Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy zatrzymali wczoraj wieczorem obywatela Norwegii, który rzucił rękawiczką w latający dron. Urządzenie runęło na ziemię, mężczyzna swoim zachowaniem spowodował straty na około 30 tys. zł. Norweg trzeźwiej w policyjnej celi, niewykluczone, że po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia.
Data publikacji: 2018-11-23
| Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy zatrzymali 45-latka, który zamierzał dostarczyć do Anglii przesyłkę, w której ukrył ponad 2 kilogramy środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz próby ich przemytu za granicę, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-11-22
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.
Data publikacji: 2018-11-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali mężczyznę, który w nocy 13 sierpnia tego roku napadł i okradł 21-letniego mieszkańca Gdańska. Dzięki publikacji wizerunku mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo do funkcjonariuszy zaczęły napływać informacje, które przyczyniły się do rozwiązania tej sprawy. W związku z tym zdarzeniem policjanci w poniedziałek zatrzymali 21-letniego gdańszczanina, któremu teraz grozi areszt i kara więzienia do 12 lat. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratora.
Data publikacji: 2018-11-21
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z drogówki zauważyli mężczyznę, który nie dostosował się do sygnalizatora i przeszedł po wyznaczonym przejściu dla pieszych na czerwonym świetle. W czasie kontroli okazało się, że 32-letni mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-11-20
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
  Dzięki pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo- śledczego gdańskiej komendy oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 67- letni mężczyzna, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu sześć zarzutów. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-11-20
| Jednostka: Wydział Dochodzeniowo- Śledczy KMP w Gdańsku
 
W minioną sobotę ulicami Gdańska jeździł bardzo charakterystyczny zabytkowy tramwaj, w którym pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” rozpoczął się IV Gdański Dzień bez Długów. Specjaliści od zadłużenia, psycholodzy udzielali bezpłatnych porad. W to przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy przez kilka godzin poprzez rozmowy i przekazywanie ulotek informacyjnych zwracali uwagę gdańszczan na zagrożenia.
Data publikacji: 2018-11-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z komisariatu w Oliwie odpowiedzialności karnej nie uniknie 46-letni mieszkaniec Gdańska, który przywłaszczył sobie znaleziony plecak, w którym oprócz rzeczy osobistych znajdował się m. in. tablet, telefon komórkowy oraz karta płatnicza, którą mężczyzna kilkadziesiąt razy postanowił płacić za swoje zakupy. Mężczyzna usłyszał 24 zarzuty. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-11-19
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej komendy zabezpieczyli blisko 200 porcji narkotyków m.in. kokainy, haszyszu oraz ecstasy. W mieszkaniu podejrzanego mężczyzny policjanci oprócz narkotyków znaleźli i zabezpieczyli dokumenty tożsamości m.in. kserokopie dowodów osobistych, praw jazdy z danymi osobowymi różnych osób. Do sprawy zatrzymany został 63-letni mieszkaniec miasta, który w miniony weekend po usłyszeniu łącznie 7 zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do przestępstwa podrabiania i przerabiania dokumentów oraz posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, decyzją sądu został aresztowany.
Data publikacji: 2018-11-19
| Jednostka: Wydział Operacyjno Rozpoznawczy KMP w Gdańsku
 
Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Blisko 250 policjantów z różnych pionów czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich kibiców oraz mieszkańców Gdańska. Policjanci pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe na stadion oraz kierowali na wyznaczone parkingi. Policjanci z komendy miejskiej i oddziałów prewencji profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2018-11-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Czujność pracownicy jednego z banków w Gdańsku i szybka wymiana informacji z policjantami z Suchanina uchroniła 67-latkę przed utratą ponad 30 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.
Data publikacji: 2018-11-15
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy gdańskich policjantów, odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 34 lat, którzy w połowie października na przystanku tramwajowym zaatakowali 16-latka, grozili mu nożem i ukradli jego telefon. Teraz grozi im kara do 12 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-11-15
| Jednostka: Komisariat VIII/V Policji w Gdańsku
 
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.
Data publikacji: 2018-11-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dziś gdańscy policjanci już po raz kolejny włączyli się w wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery.
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Oszuści metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Wczoraj 74-letnia gdańszczanka straciła w ten sposób biżuterię o wartości 30 tys. zł. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod fałszywych policjantów lub członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjantka ruchu drogowego spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku. Podczas prelekcji funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także poruszyła zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość uczenia się zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę z „autochodzikiem”
Data publikacji: 2018-11-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Oddział Prewencji Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku, przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Policjantki przeprowadziły z uczniami również zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie.
Data publikacji: 2018-11-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżke w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało sie do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
Data publikacji: 2018-11-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.
Data publikacji: 2018-11-07
| Jednostka: KGP
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży alkoholu o wartości ponad 700 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednego z supermarketów w dniu 21 sierpnia tego roku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-11-06
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-11-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 
Data publikacji: 2018-11-03
| Jednostka: MSWiA
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.