SERWIS INFORMACYJNY     

Policjanci z Wrzeszcza dziś w nocy zatrzymali cztery osoby pod zarzutem zniszczenia ośmiu samochodów. Jak ustalili policjanci, trzech mężczyzn i kobieta mężczyzna idąc ul. Sychty przebili opony w ośmiu zaparkowanych samochodach i uszkodzili szybę w drzwiach wejściowych do budynku. Do zatrzymania wandali przyczynił się bezpośredni świadek tego przestępstwa, który natychmiast zaalarmował funkcjonariuszy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-16
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V w Gdańsku prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży nawigacji z samochodu marki Opel Zafira. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć proszone są o kontakt z Komisariatem V Policji w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-02-16
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą dochodzenie w sprawie wypłaty gotówki przy pomocy karty bankomatowej. Pokrzywdzony oszacował straty na 800 złotych.
Data publikacji: 2018-02-16
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Cztery przypadki kradzieży energii elektrycznej, które ujawnili wczoraj dzielnicowi i kryminalni podczas kontroli, jakich dokonano na terenie podległym komisariatowi II i IV, to kolejne przypadki kradzieży prądu ujawnione w tym tygodniu. Wszystkie sprawy dotyczące nielegalnego poboru energii elektrycznej swój finał będą miały w sądzie. Właścicielom grozi do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-02-16
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku/ Komisariat Policji II
 
Dzięki pracy policjantów z komisariatu III Policji w Gdańsku i Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna znęcał się nad najbliższymi, okradł swoją konkubinę zabierając jej m.in pieniądze, biżuterię oraz samochód. Wczoraj sprawcę przesłuchał prokurator i postawił mu zarzuty. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, prokurator i policjanci będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny. Za kradzież z włamaniem do samochodu sprawcy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Znęcanie się nad osobą najbliższą i kradzież zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.
Data publikacji: 2018-02-15
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
W nocy 14 lutego policyjni wywiadowcy zatrzymali agresywnego 24-latek, który wybił szyby w autobusie komunikacji miejskiej i groził kierowcy. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 2000 złotych. 24-letni mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za wybicie szyb może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb do lat dwóch. 
Data publikacji: 2018-02-15
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-14
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Niemal natychmiast po publikacji wizerunku mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Policjanci od mieszkańców uzyskali informacje, które pomogły zidentyfikować i zatrzymać 19-latka i jego 17- letniego kolegę, którzy w styczniu tego roku ukradli portfel i za pomocą kart bankomatowych dokonali kilku nieautoryzowanych transakcji. Zatrzymani nastolatkowie usłyszeli w sumie 7  zarzutów dotyczących przywłaszczenia oraz oszustwa, za to przestępstwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-14
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego cztery osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Wśród nich był kierowca mazdy, który będąc pod wpływem 2,5 promila stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejny z nietrzeźwych kierowców próbował uciekać policjantom. Kiedy po pościgu został zatrzymany okazało się, że nie ma żadnych uprawnień do kierowania a w wydychanym powietrzu miał 2,2 promila.
Data publikacji: 2018-02-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
„Dzielnicowy bliżej nas” program realizowany w celu...
Data publikacji: 2018-02-12
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
W weekend policjanci zatrzymali i postawili zarzuty zniszczenia mienia 39-latkowi z Gdańska, który 31 stycznia tego roku przy ul. Waryńskiego uderzał pięściami w okno sklepu z pieczywem. Mężczyzna wypchnął witrynę i zniszczył wagę elektroniczną, która spadła na podłogę. Pokrzywdzony oszacował starty na blisko 900 złotych. 39-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-12
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Gdańska zabezpieczali koncert grupy Depeche Mode. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców Gdańska nie tylko wokół Ergo Areny, ale praktycznie na terenie całego miasta. Starali się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2018-02-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Na zaproszenie Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi przebywającymi na zimowisku w Bibliotece Społecznej na Stogach. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie trwających ferii zimowych. Podczas spotkania odbył się pokaz sprzętu policyjnego a także zajęcia praktyczne w terenie podczas których dzieci powtórzyły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Data publikacji: 2018-02-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 24 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu blisko 80 gramów substancji, które zostały przekazane do badań. Biegły z zakresu fizykochemii określił, że część z nich to narkotyki, pozostałe to dopalacze. Mężczyzna usłyszał zarzuty może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-02-09
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Dziś w nocy na ul. Targ Węglowy policjanci z drogówki zauważyli kierowcę mercedesa, który nie dostosował się do znaku drogowego. W czasie kontroli okazało się, że lista przewinień 33-latka z Gdańska będzie dłuższa. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, a ponadto posiadał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą.
Data publikacji: 2018-02-08
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Oruni dzięki wymianie informacji z operatorem miejskiego monitoringu zatrzymali 21-letniego Gdańszczanina, który najpierw włamał się do gabloty reklamowej umieszczonej w wiacie przystanku autobusowego i ukradł z niej...rozkład jazdy. Gdańszczanin usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz znieważenia policjantów.
Data publikacji: 2018-02-08
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali na gorącym uczynku 40-letniego mężczyznę z Gdańska, który włamał się do mieszkania. Sprawca wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 40- latka na najbliższe trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet 15 lat więzienia ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.
Data publikacji: 2018-02-06
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Gdańska poszukują osób mogących mieć związek z napadem na sklep. Sprawcy napadli na sprzedawcę w sklepie przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności grożąc przedmiotem przypominającym broń wymusili wydanie pieniędzy. Każdy kto rozpoznaje osoby widoczne na zdjęciach , proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-02-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić od pokrzywdzonego pieniądze w zamian za ukradziony samochód. Właściciel audi o wartości 100 tysięcy złotych otrzymał od sprawcy propozycję wykupienia go za 25 tys. złotych. Sprawca trafił w ręce policjantów i usłyszał zarzut oszustwa za które może mu grozić kara do 8 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora i Policji aresztował go na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa niewykluczone są kolejne zarzuty.
Data publikacji: 2018-02-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj w ciągu jednej godziny policjanci z gdańskiej drogówki mieli dwa nietypowe pilotaże - poproszeni o pomoc przez kierowców subaru i forda, pilotowali do szpitala auta z rodzącymi kobietami.Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili kobietom bezpieczną eskortę do placówek medycznych, gdzie trafiły pod opiekę specjalistów.
Data publikacji: 2018-02-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Groźby pozbawienia życia wobec partnerki, uszkodzenie jej ciała, zniszczenie drzwi do mieszkania sąsiadki, kradzież rzeczy to tylko cześć zarzutów jakie jakie ciążą na 32-latku zatrzymanym przez policjantów z komisariatu V. W związku z tym, że zatrzymany popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy za kierowanie gróźb karalnych może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia nawet do 7,5 roku. Wczoraj sędzia aresztował 32-latka na trzy miesiące.
Data publikacji: 2018-02-02
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Kryminalni z Oliwy zatrzymali dwóch nieletnich, po tym jak ustalili, że umieścili oni graffiti na budynku uczelni wyższej, malując sprejem napisy na elewacji budynku oraz drzwiach. Praca funkcjonariuszy wykazała też, że młodzi gdańszczanie podobne napisy umieścili na kilku innych obiektach m.in. w parku przy ul. Tysiąclecia powodując straty na łączna kwotę ponad 2 tys. zł.
Data publikacji: 2018-02-01
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Policjanci ze Śródmieścia ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do restauracji. Łupem złodziei padł alkohol. Zatrzymane przez policjantów osoby to 30- letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Data publikacji: 2018-02-01
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku szukają mężczyzny widocznego na zdjęciu, który 30 razy zapłacił za zakupy utraconą kartą płatniczą. Prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa zarejestrował sklepowy monitoring. Jeżeli ktoś z Państwa zna tożsamość tego mężczyzny lub wie gdzie przebywa proszony jest o kontakt z najbliższa jednostką Policji pod numerem 997, lub z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 58 32 16 854 lub 833.
Data publikacji: 2018-02-01
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Wczoraj 69-latek kierujący hondą, chcąc uniknąć konsekwencji prawnych m.in. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości próbował uciec policjantom ruchu drogowego. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że gdańszczanin kierował autem będąc pod wpływem 0,6 promila alkoholu. Teraz mężczyzna usłyszy zarzutu za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
Data publikacji: 2018-01-30
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Przymorza zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch gdańszczan, którzy włamali się do kilku piwnic i ukradli m.in. sprzęt muzyczny, elektronarzędzia, części rowerowe oraz inne przedmioty warte blisko 3 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie rzeczy, które padły łupem włamywaczy. Mężczyźni w wieku 38 i 23 lat usłyszeli zarzuty. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie wobec drugiego prokurator zastosował dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-30
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży pojazdu oraz pięć zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów usłyszał 36-letni mieszkaniec Gdańska. Dzięki zabezpieczonym śladom na miejscu zdarzenia oraz zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu prokurator zawnioskował do sądu o areszt. W miniony weekend sąd przychylił się do złożonego wniosku i aresztował 36-latka. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-29
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 43-latek, którego zatrzymali gdańscy policjanci. O pijanym kierowcy policjantów zaalarmowali świadkowie, którzy zobaczyli jak próbuje odjechać z parkingu. Pijany kierowca swoją jazdę zakończył wjeżdżając w murek oddzielający pasy jezdni. Nietrzeźwy kierowca próbował się "ratować",oferując policjantom po tysiąc złotych łapówki. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-29
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
W czwartek policjantka z ruchu drogowego i Komisariatu I Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku . Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej  uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych.
Data publikacji: 2018-01-29
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci...
Data publikacji: 2018-01-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Mundurowi zatrzymali młodego mieszkańca Gdańska, który wczoraj w południe kierując mercedesem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym pościgiem oraz spowodował kolizję. Jak się okazało, nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat pozbawienia.
Data publikacji: 2018-01-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę, którzy w jednym z bloków rozprowadzali środki odurzające. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który kupił od nich narkotyki. Cała trójka odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Data publikacji: 2018-01-25
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Policjanci referatu interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali trzy osoby, które najpierw ukradły sześć żeliwnych włazów do studzienek, a potem zmówiły kurs taksówką do najbliższego skupu złomu. O zdarzeniu poinformował policjantów taksówkarz, któremu pasażerowie nie chcieli zapłacić za kurs. Dwóch mężczyzn oraz kobieta w wieku 32 i 43 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci ustalają do kogo należą ukradzione włazy. Osoby najprawdopodobniej usłyszą zarzut kradzieży, za to przestępstwo może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-24
| Jednostka: Referat interwencyjny KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu na Oruni pracowali nad kradzieżami rowerów, do których doszło w tym miesiącu na terenie dzielnicy. Dzięki ustaleniom i zabezpieczonym dowodom kryminalni zatrzymali  sprawców, którzy ukradli cztery jednoślady m.in. z klatek schodowych . Sprawcy usłyszeli zarzuty, za kradzież może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-24
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zorganizowali szkolenia dla dzielnicowych oraz policjantów ogniw patrolowo-interwencyjnych w zakresie programu wczesnej interwencji „FreD Goes Net" dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbyły się w świetlicy komendy miejskiej. Program wdrożony został w Polsce przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach międzynarodowego projektu.
Data publikacji: 2018-01-23
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
2 promile i prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mieli sprawcy wczorajszych zdarzeń drogowych. Pierwszy z nich spowodował wypadek na Al. Jana Pawła II i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu zderzył się z samochodem osobowym marki mitsubishi. Z kolei sprawca kolizji na  parkingu przy ul. Grunwaldzkiej wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowane audi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-23
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek
Data publikacji: 2018-01-22
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Gdańscy policjanci podsumowali zgłoszenia internautów odnotowane na krajowej mapie zagrożeń w 2017 roku. Goście oraz mieszkańcy Gdańska zaznaczyli łącznie 5594 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.
Data publikacji: 2018-01-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Oliwy zatrzymali dwóch gdańszczan, którzy włamali się do piwnicy i ukradli piecyk gazowy oraz rury miedziane warte 3 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty które padły łupem włamywaczy. Teraz dwóm sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-22
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KGP
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KWP w Gdańsku
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 30 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci podczas interwencji wobec mężczyzny znaleźli w jego mieszkaniu kilkadziesiąt porcji kokainy . Mężczyzna usłyszał zarzuty może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Tylko kilku godzin potrzebowali kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu na Śródmieściu aby ustalić tożsamość i zatrzymać mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. 30-letni mieszkaniec Gdańska zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że przy ul. Elbląskiej wybuchnie bomba. Po sprawdzeniu ulicy, budynków okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał już zarzuty. Wczoraj sąd aresztował mężczyznę, któremu grozi kara do 8 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Rzadko się zdarza, aby osoba poszukiwana sama zgłosiła się na Policję. Tak było w przypadku gdańskiej komendy, do której przyszedł 37-latek. Mężczyzna oświadczył, że jest poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę za popełnione przestępstwo i chce zostać zatrzymany. Tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi za kratkami najbliższe pół roku.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
29 stycznia rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Gdańscy policjanci jak co roku prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów pn. "Bezpieczna droga droga do celu". W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z ruchu drogowego przeprowadzają również kontrole autokarów przewożących dzieci . 
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu II w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do dwóch kiosków. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na łączną kwotę blisko 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 24- latka , który ponad 50 razy posłużył się ukradzioną kartą do bankomatu. Podejrzany płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Kartę ukradł swojemu pracodawcy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ponad 2,5 tysiąca zł. Wczoraj policjanci postawili 24-latkowi ponad pięćdziesiąt zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych odpowiedzialności nie uniknie zatrzymany przez nich 24-latek. Mężczyzna grożąc pistoletem pracownikowi ochrony żądał aby przestawił auto, które miało być zaparkowane na jego miejscu parkingowym. Ponadto sprawca powiedział pokrzywdzonemu, że jest policjantem. Za popełnione przestępstwa gdańszczanin usłyszał zarzuty. Policjanci i prokurator wnioskują o aresztowanie mężczyzny.
Data publikacji: 2018-01-17
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, i uszkodzeń ciała. Większa wykrywalność. Jednym z priorytetów - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas odprawy służbowej w nowym Komisariacie Policji II gdańscy policjanci podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku inspektor Jarosław Rzymkowski oraz komendanci gdańskich komisariatów.
Data publikacji: 2018-01-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.