SERWIS INFORMACYJNY     

Policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna w latarce oraz w opakowaniu po chusteczkach higienicznych miał ukryte narkotyki. Policjanci w sumie w wyniku interwencji zabezpieczyli ponad 120 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wczoraj 22-latek został doprowadzony do prokuratury. Prokurator ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec mężczyzny dozór.
Data publikacji: 2018-10-19
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku
 
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r. W gdańskiej komendzie informacje na temat mediacji w postępowaniu karnym dla zainteresowanych udzielane będą w godz. 8:30-14:30 w wydziale dochodzeniowo-śledczym.
Data publikacji: 2018-10-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj wieczorem na ul. Kołodziejskiej policjant z drogówki zauważył kierowcę renault, który nie dostosował się do znaku drogowego. W czasie kontroli okazało się, że 19-latek kierował samochodem, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mieszkańca Gdańska za złamanie przepisów ukarano dwoma mandatami karnymi, a jego samochód został odholowany. Policjanci będą też wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.
Data publikacji: 2018-10-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o hodowlę marihuany. W trakcie przeszukania działki należącej do 36-letniego gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5-metrowe rośliny konopi indyjskich, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za uprawę marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Data publikacji: 2018-10-16
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu na gdańskiej Oruni w miniony piątek uratowali życie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi w ostatniej chwili odcięli mu pętlę z szyi  i udzielili pomocy.
Data publikacji: 2018-10-16
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
W miniony weekend policjanci zatrzymali 27-latka, który na budynkach przy ul. Grząskiej i Mariackiej namalował sprejem tzw. Tag. Zniszczenia na tą chwilę zostały wycenione na ponad 550 zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i już wkrótce usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-15
| Jednostka: Referat Wywiadowców WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego, zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto był właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktował się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6 F.
Data publikacji: 2018-10-15
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
15 października policjanci ruchu drogowego z Gdańska włączą się do wojewódzkiej akcji pod hasłem "Truck i Bus". Działania mundurowych ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców aut ciężarowych oraz autobusów.
Data publikacji: 2018-10-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W trosce o poczucie bezpieczeństwa obcokrajowców, którzy właśnie rozpoczęli studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, policjanci z komendy miejskiej i komisariatu na Suchaninie spotkali się w ramach debaty ewaluacyjnej z młodymi gośćmi z zagranicy. Podczas wykładu i prezentacji, funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zadaniach policjantów, przekazali także informacje dotyczące zachowania się w razie wystąpienia jakiegoś zagrożenia i przypomnieli jak takich sytuacji unikać. Na koniec spotkania studenci otrzymali ulotki z numerami telefonów alarmowych oraz podstawowymi stwierdzeniami w języku polskim i angielskim, które mają ułatwić im pierwszy kontakt z policjantem.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała. Ponadto zatrzymana przez policjantów 26-latka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali. Kobieta usłyszała wczoraj osiem zarzutów dotyczących oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Data publikacji: 2018-10-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W związku z informacjami zamieszczonymi w komunikacie prasowym z dnia 4 października 2018 roku, który został opublikowany na stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl pod tytułem GDAŃSK- ZATRZYMANY FARMACEUTA, KTÓRY OSZUKAŁ PRACODAWCĘ NA BLISKO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH wyjaśniamy, co następuje:
Data publikacji: 2018-10-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kolejne spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się jutro o 9.30 w sali im. Narkiewicza budynek AGN przy Alei Zwycięstwa 41/42 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 25-letni mieszkaniec Gdańska, który kilka dni temu napadł na pracownika myjni samochodowej i ukradł pieniądze. Policjanci w kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia, po pościgu, zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. 25-usłyszał już zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku/ KP VI Gdańsk
 
Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży bmw tzw. metodą „na lawetę”. Laweta została zabezpieczona na policyjnym parkingu, sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali recydywistę, który był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania. 29-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej, kiedy pod wpływem narkotyków kierował volkswagenem. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podał policjantom dane swojego brata. Po ustaleniu prawdziwej tożsamości kierującego okazało się, że 29-latek jest poszukiwany i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Kilka godzin później funkcjonariusze drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków, posiadał narkotyki i ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Data publikacji: 2018-10-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Seniorki i seniorów z Wrzeszcza oraz ościennych dzielnic serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się ono w czwartek 11 października o godzinie 10.30, w Dziennym Domu Pomocy Gdańskiej Fundacji „I ty możesz wszystko” przy ul. Wajdeloty 28 A.
Data publikacji: 2018-10-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują...
Data publikacji: 2018-10-08
| Jednostka: KMP Gdańsk / KWP Gdańsk
 
Od początku roku szkolnego policjantka ruchu drogowego odwiedza gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj takie spotkania odbyły się w Szkole podstawowej nr 70 i Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku, a tematem zajęć było bezpieczeństwo rowerzystów.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 13 sierpnia tego roku pomiędzy godziną 2.00-3.00 przy ul. Rakoczego w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które znają tożsamość tego mężczyzny, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży słuchawek o wartości 800 złotych, do której doszło w dniu 11.09.2018 r. w jednym ze sklepów przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży telefonu, do której doszło w dniu 8.09.2018 r. w sklepie przy ul. Partyzantów w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą postępowania w sprawie usiłowania oszustwa na kwotę 21 tysięcy złotych w placówce bankowej poprzez złożenie wniosku kredytowego poprzez posłużenie się danymi innej osoby. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą postępowania w sprawie oszustwa. Nieustalony na tą chwilę sprawca posłużył się danymi osobowymi innej osoby, podszył się pod nią i zawarł umowę kredytową w jednym z banków powodując starty na 10 tysięcy złotych. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-10-04
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mężczyzna. Gdańszczanin w mieszkaniu przechowywał środki odurzające. Śledczy udowodnili mu też, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielił innej osobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzny. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-03
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
We wtorek gdańscy policjanci spotkali się z seniorami w Centrum Aktywności i Wsparcia Dla Osób Starszych przy ul. Sterniczej 2. Debata otwarta i temat przewodni „bezpieczeństwo osób 60 plus” były świetną okazją, aby spotkać się z seniorami, porozmawiać o bezpieczeństwie i podyskutować na tematy interesujące uczestników spotkania.
Data publikacji: 2018-10-03
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.
Data publikacji: 2018-10-03
| Jednostka: KGP
 
Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukuje dodatkowych świadków zdarzenia, które miało miejsce w dniu 20.09.2018 około godziny 7.20 w Gdańsku na ul. Rakoczego.
Data publikacji: 2018-10-01
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń
 
Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Po raz kolejny, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili najmłodszych. Tym razem policjanci spotkali się  z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 przy ul. Ks. Mariana Góreckiego. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.
Data publikacji: 2018-10-01
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Przymorza przedstawili zarzut oszustwa 32-letniemu mężczyźnie, który najprawdopodobniej od blisko czterech lat oszukiwał swojego pracodawcę. Mężczyzna najpierw zmieniał stany magazynowe leków w systemie informatycznym, potem kradł je i najprawdopodobniej sprzedawał, nie rozliczając się ze swoim pracodawcą. Pokrzywdzony oszacował starty na nie mniej niż 30 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-10-01
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Gdańska wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło dziś nad ranem w domu jednorodzinnym przy ulicy Kadetów. W pożarze zginęło dwoje dzieci. Powołany biegły sądowy z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru.
Data publikacji: 2018-09-30
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali mężczyznę, którzy w poniedziałek strzelał z wiatrówki do drzwi balkonowych, groził oraz naraził na niebezpieczeństwo lokatora mieszkania, w którego kierunku padły strzały z broni pneumatycznej. Zatrzymany mężczyzna oprócz tego był poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-09-28
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Suchaninie we współpracy z policjantami z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie miejsca pochówku żołnierzy radzieckich przy ul. Giełguda, do którego doszło 8 sierpnia tego roku. Mieszkańcy Gdańska oraz Rumi zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Cały czas trwają poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Wczoraj 43- letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut znieważenia cmentarza żołnierzy radzieckich z pobudek chuligańskich, drugi mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka.
Data publikacji: 2018-09-28
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, funkcjonariuszy gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz duńskiej policji doprowadziły do zatrzymania tuż po przekroczeniu granicy przemytników narkotykowych prowadzących działania przestępcze o zasięgu międzynarodowym. Dzięki pracy gdańskich policjantów na rynek nie trafi blisko pół tony haszyszu, który 33-latek i 22-latek próbowali przewieźć w kartonach po chipsach na teren Danii.
Data publikacji: 2018-09-28
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
 
Bezpieczeństwo osób 60 plus w ruchu drogowym - to temat debaty organizowanej przez gdańskich policjantów i miasto Gdańsk.  Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 października o godzinie 11, w Centrum Aktywności i Wsparcia Osób Starszych MOPR przy ulicy Sterniczej 2 w Brzeźnie. Na seniorów czeka wiele cennych informacji oraz moc... atrakcji.
Data publikacji: 2018-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięli udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych IV Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Gdańsku. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku życzenia sukcesów w nauce wszystkim uczniom życzyła podinsp . Joanna Orłowska – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki szybkiej reakcji gdańscy policjanci uratowali 26-letniego mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu. Z kolei 54-letną kobietę, która zamierzała odebrać sobie życie, uratował kierowca przejeżdżający w Gdańsku przez wiadukt przy ul. Owczarnia.  
Data publikacji: 2018-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-09-26
| Jednostka: MSWiA
 
Referat Dochodzeniowo-Śledczy Komisariatu VI Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Oliwa prowadzi dochodzenie dotyczące pobicia mężczyzny. Szukamy świadków, którzy widzieli zdarzenie, do którego doszło 19 września tego roku około godziny 19.40 przy ul. Załogowej w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-09-26
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Dzisiaj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 250 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.
Data publikacji: 2018-09-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VI Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa w Gdańsku dochodzenie w sprawie kradzieży w okresie od dnia 15.03 do 8 kwietnia tego roku z hali garażowej motocykla Harley Davidson o wartości 90 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło przy ul. Krasickiego w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu i zdjęć lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-09-26
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy brali udział w zdarzeniach drogowych i byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich w piątek wieczorem zderzyło się na skrzyżowaniu, trzeci mając w wydychanym powietrzu ponad dwa promile, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.
Data publikacji: 2018-09-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z gdańskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 39-letni mieszkaniec Gdyni, który ukradł fiata uno. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży samochodu oraz posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-09-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kół z pojazdów zaparkowanych przy ul. Narzędziowców oraz przy ul. Wyzwolenia. 21-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży w sumie 12 kół o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Część ukradzionych rzeczy policjanci odzyskali i wkrótce oddadzą je właścicielom. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze, do której doszło 19 września przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj  w  Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdański gdańskiej komendy wizytę złożyli wyjątkowi goście. 11 – osobowa delegacja funkcjonariuszy ruchu drogowego z Finlandii, miała okazję zapoznać się ze strukturą i wyposażeniem polskich policjantów drogówki. Podczas wizyty gości przywitał mł. insp. Sylwester Mieszczak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel o wartości 100 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd zastosował wobec 26-latka areszt.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się w najblizszy wtorek 25 września o godzinie 9:00 w sali wykładowej C im. Prof. Mozołowskiego w budynku Zakładów Teoretycznych GUMed, tj. Collegium Biomedicum, przy ulicy Dębinki 1. w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2018-09-20
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zgwałcenie dwóch młodych kobiet. Policyjna realizacja miała miejsce w miniony wtorek na jednej z ulic miasta. Na bazie dotychczas zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów, prokurator przedstawił 36-latkowi zarzuty, a sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-20
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Tym razem, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 67 przy ul. Dworskiej. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.
Data publikacji: 2018-09-19
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.