SERWIS INFORMACYJNY     

Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 18 lat. Sprawcy zabrali zegarek i powerbanka...
Data publikacji: 2017-10-23
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału prewencji w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny” już po raz kolejny spotkali się z osobami starszymi. Tym razem spotkanie odbyło się w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku. Funkcjonariusze opowiadali o sposobach działania oszustów oraz informowali, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.
Data publikacji: 2017-10-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
18 października w całej Unii Europejskiej już po raz jedenasty obchodzony był Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!
Data publikacji: 2017-10-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zakończyli nocną interwencję zatrzymaniem mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. W pobliżu miejsca interwencji funkcjonariusze znaleźli auto z uszkodzonym bakiem, z którego była spuszczana benzyna. W samochodzie należącym do sprawców zostały zabezpieczone urządzenia, które posłużyły podczas włamania do zbiornika paliwa. 36-latek i 37-latek z Gdańska trafili do policyjnego aresztu.
Data publikacji: 2017-10-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dziś rano policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą volkswagena passata, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach trasy pościgowej sprawca, jak i pasażer auta byli już w rękach policjantów drogówki. Okazało, że kierowca volkswagena miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu, a także ciążył na nim aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Poza zarzutami za te przestępstwa 28-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za spowodowanie wypadku drogowego, podczas którego dwóch policjantów zostało rannych.
Data publikacji: 2017-10-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na tych przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 312 pojazdów. Ujawnili 128 kierujących, którzy poruszali się z niedozwoloną prędkością, spośród nich 8 osób, musiało czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy.
Data publikacji: 2017-10-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa na szkodę lekarza i ratowników medycznych. Nietrzeźwy 30-latek na jednej z ulic Wrzeszcza groził ratownikom medycznym pozbawieniem życia. 28-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego znieważył interweniującego wobec niego lekarza. Badanie wykazało, że on także był nietrzeźwy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec 30-latka dozór Policji.
Data publikacji: 2017-10-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
9 sierpnia 2017 roku około godz. 10:00 w Gdańsku na ul. Żołnierzy Wyklętych, wys. ul. Róży Ostrowskiej, miał miejsce wypadek drogowy. Nieustalony jak dotąd kierujący samochodem toyota rav4 podczas skrętu w prawo z ul. Róży Ostrowskiej w ul. Żołnierzy Wyklętych wymusił pierwszeństwo na kierującej fiatem 126p, która jechała ul. Żołnierzy Wyklętych w stronę al. Grunwaldzkiej, a następnie po uprzednim wyprzedzeniu przez kierującą fiatem 126p najechał na tył jej fiata. W wyniku zderzenia kierująca fiatem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze i na skarpę, gdzie uderzyła w słup oświetlenia ulicznego i zsunęła się na lewy bok. Kierujący toyotą odjechał z miejsca zdarzenia, natomiast kierująca doznała obrażeń ciała.
Data publikacji: 2017-10-16
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
W weekend policjanci z gdańskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego osiem osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem.  Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,3 do 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wśród zatrzymanych osób było dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali kolizje.
Data publikacji: 2017-10-16
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. To zawód dla ludzi z pasją. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić swych obywateli.
Data publikacji: 2017-10-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Po ponad roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa aplikacja nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem w Gdańsku. Każdego dnia mieszkańcy nanoszą na mapę sygnały, które następnie policjanci weryfikują. Dziękujemy za wszystkie sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy. Zachęcamy również do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce i posiada bazę teleadresową wszystkich komend oraz komisariatów w Polsce.
Data publikacji: 2017-10-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zatrzymali 35-letniego gdańszczanina, u którego w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli narkotyki. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-10-13
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Wczoraj  policjanci z gdańskiej drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział 65 mundurowych. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 190 pojazdów, w tym 87 samochodów ciężarowych i autobusów.
Data publikacji: 2017-10-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policyjna sztafeta rowerowa dziś o 9:00 wystartowała z pod pomnika Neptuna w Gdańsku. Celem akcji jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Łącznie uczestnicy sztafety pokonają ponad 4000 kilometrów przejadą przez ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a to wszystko w ciągu 23 dni.
Data publikacji: 2017-10-12
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawcy skrępowali taśmą ręce 26-letniego znajomego, wywieźli go do parku, bili i grozili śmiercią. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Data publikacji: 2017-10-12
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
12 sierpnia 2017 roku około godz. 20.00 w Gdańsku na skrzyżowaniu ulic: Granitowej i Małomiejskiej miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący nieustalonym jak dotąd samochodem osobowym podczas skrętu w lewo z ul. Małomiejskiej w ul. Granitową potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię ul. Granitowej. Piesza w wyniku zdarzenia doznała obrażeń nogi.
Data publikacji: 2017-10-11
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Elbląskiej kierowcę cysterny. Mężczyzna jechał tzw. wężykiem i miał problem z wykonaniem manewru zawracania. Po otwarciu kabiny policjanci znaleźli puste butelki po wódce i puste puszki po piwie. Okazało się, że 42-latek ma w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.
Data publikacji: 2017-10-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zgodnie z nowymi przepisami do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mieszkaniec Gdańska uciekał przez policjantami drogówki, bo nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji.
Data publikacji: 2017-10-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz aktorką Krystyną Łubieńską i przedstawicielem Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni spotkali się z seniorami. Wczorajsze spotkanie było pierwszym z trzech w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny!”. Funkcjonariusze opowiadali o sposobach działania oszustów, m.in. odgrywając scenki z aktorką oraz poinformowali, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.
Data publikacji: 2017-10-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego policjanci wspólnie z władzami uczelni zorganizowali pogadankę dla słuchaczy anglojęzycznych nt. bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze omówili na przykładach, co jest przestępstwem, a co wykroczeniem. Ponadto przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz gdzie należy to zgłosić.
Data publikacji: 2017-10-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego wspólnie ze Strażą Miejską i policjantami z komisariatu na Śródmieściu przeprowadzili  wzmożone działania ukierunkowane na dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających  przepisów ruchu drogowego w rejonie Głównego Miasta w Gdańsku. Celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w tym rejonie miasta.
Data publikacji: 2017-10-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Nietypową interwencję przeprowadzili wczoraj wieczorem gdańscy policjanci ruchu drogowego. Kiedy obsługiwali kolizję podszedł do nich 43-letni mężczyzna i poprosił funkcjonariuszy, aby zawieźli go do Świebodzina. Funkcjonariusze drogówki przewieźli 43-latka - ale do aresztu policyjnego, ponieważ okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.
Data publikacji: 2017-10-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w związku z sobotnim wydarzeniem „Różaniec do Granic” i niedzielnym meczem żużla należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wszystkich pionów będą strzegli bezpieczeństwa nie tylko uczestników wydarzeń, ale również kierowców i mieszkańców Gdańska. Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.
Data publikacji: 2017-10-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu VIII prowadzą postępowanie w sprawie wywołania fałszywego alarmu bombowego, do którego doszło wczoraj w gdańskim sądzie. W związku ze sprawą wczoraj wieczorem kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 47-letniego gdańszczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie z udziałem mężczyzny będą prowadzone dalsze czynności procesowe. Wywołanie fałszywego alarmu to przestępstwo zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-10-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy miejskiej prowadzą czynności w sprawie rozboju z użyciem noża, do którego doszło wczoraj po godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic: Jaśkowa Dolina i Pawłowskiego w Gdańsku. Sprawcy po całym zdarzeniu odjechali w kierunku Moreny samochodem, najprawdopodobniej marki mazda w kolorze złotym, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, prosimy o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-10-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Mimo działań prowadzonych przez Policję kolejna osoba uwierzyła oszustom i straciła oszczędności swojego życia. 82-letnia gdańszczanka wykonując polecenia fałszywego policjanta wyrzuciła przez okno ok. 70 tys. zł. Pamiętajmy, Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach, NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie i NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!
Data publikacji: 2017-10-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapraszają seniorów na wspólne rozmowy o bezpieczeństwie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (10.10.2017 r.) o godz. 10:30 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku. Gościem będzie znakomita aktorka Krystyna Łubieńska. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2017-10-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.
Data publikacji: 2017-10-05
| Jednostka: KWP GDAŃSK
 
Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z przyczyn wypadków i kolizji. Gdańscy policjanci ruchu drogowego właśnie rozpoczęli cykliczne działania, podczas których  będą wyciągać konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe i wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas akcji policjanci objęli szczególnym nadzorem kilka skrzyżowań w Gdańsku i monitorowali zachowania poruszających się tam kierowców, wykorzystując do tego nieoznakowany radiowóz z kamerami.
Data publikacji: 2017-10-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci spotkali się ze studentami. Spotkanie będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyło się na terenie Politechniki Gdańskiej. W debacie uczestniczył Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji III w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatu.
Data publikacji: 2017-10-04
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Śródmieściu już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawców rozboju. 50-letnia recydywistka i jej 32-letni wspólnik zaatakowali 48-latka, pobili go, a następnie zabrali portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sąd zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na 3 miesiące. 32-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności, jego wspólniczce – do 18 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-10-03
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu I pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie rozboju, do którego doszło na Ujeścisku. Sprawca zaatakował nastolatka, a następnie zabrał mu telefon, słuchawki i portfel. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-10-03
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Od września w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci ruchu drogowego odwiedzają gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich spotkań policjanci przekazują najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaski.
Data publikacji: 2017-10-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W miniony piątek gdańscy policjanci przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zorganizowali debatę dla seniorów. W trakcie spotkania funkcjonariusze Policji oraz zaproszeni przez nich przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ujawnili metody działania oszustów. Przekazali też wiedzę, jak postępować w przypadku zagrożenia.
Data publikacji: 2017-10-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Data publikacji: 2017-09-29
| Jednostka: KGP
 
Gdańscy dzielnicowi w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" na bieżąco spotykają się z uczniami w szkołach, mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnych instytucji i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.  Od początku roku odbyli oni ponad 1700 tego typu spotkań. Dzielnicowi rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców, diagnozują lokalne problemy oraz pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Podczas spotkań informują także o działaniu aplikacji Moja Komenda, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i zawodzie policjanta.
Data publikacji: 2017-09-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego organizują debatę dla seniorów. Na spotkaniu ujawnimy metody działania oszustów oraz przekażemy wiedzę jak postępować w przypadku zagrożenia i skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z rodzinami.
Data publikacji: 2017-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki policjantom z referatu interwencyjnego komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn w wieku 21-40 lat. Sprawcy bez żadnego powodu pobili 23-latka i dwóch jego kolegów. Za popełnione przestępstwa podejrzani usłyszeli zarzuty. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą się liczyć z obostrzeniem kary. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozór Policji i poręczenie majątkowe.
Data publikacji: 2017-09-27
| Jednostka: Referat interwencyjny KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się ze studentami anglojęzycznymi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Policjanci przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie należy to zgłosić. Przekazali również informacje o numerach alarmowych.
Data publikacji: 2017-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie szkoły przy ul. Kościuszki w Gdańsku. Funkcjonariusze przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in. podczas drogi do szkoły i w trakcie powrotu do domu. Każdy chętny mógł także z bliska zobaczyć policyjny sprzęt.
Data publikacji: 2017-09-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-latek. Sprawca włamał się do domu na Oruni Dolnej, skąd zabrał laptopa, pieniądze i kluczyki od auta. Ukradł też zaparkowany na posesji samochód volkswagen bora, który funkcjonariusze odzyskali. Mężczyzna usłyszał zarzut, a wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Data publikacji: 2017-09-25
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Finał Jubileuszowy XXX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2017 został rozstrzygnięty. Uczestnicy, wyłonieni wcześniej w eliminacjach wojewódzkich, zmierzyli się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe. Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej tego konkursu zajął asp. Michał Konkol z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.
Data publikacji: 2017-09-25
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
21 września gdańscy policjanci wzięli udział w akcji „EDWARD" czyli w Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych. Działania te organizowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Wczoraj w ramach akcji wzmożone patrole Policji czuwały nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi przyglądali się wszystkim uczestnikom dróg i nagradzali upominkami tych, którzy swoim zachowaniem przyczyniali się do wzrostu bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-09-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.
Data publikacji: 2017-09-21
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej uczestniczyli w festynie w ramach X Spartakiady wodnej gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Funkcjonariusze przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Każdy chętny mógł także porozmawiać z nimi na nurtujące pytania.
Data publikacji: 2017-09-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu przy ul. Białej w Gdańsku zabezpieczyli dwa rowery, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Dotychczas nie ustalono ich właścicieli. Apelujemy, aby każdy, kto rozpoznaje swój rower lub może pomóc w ustaleniu właścicieli jednośladów, by skontaktował się z Policją.
Data publikacji: 2017-09-19
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Oszuści działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Tylko wczoraj dziewięć osób otrzymało telefony od osób podających się za policjantów lub funkcjonariuszy biura antykorupcyjnego. Dzwoniący informowali, że konta bankowe seniorów są zagrożone, a oszuści chcą zabrać pieniądze. W innym przypadku poinformowali, że będzie włamanie do domu i prosili o przekazanie oszczędności policjantom. Siedmiu seniorów nie dało się oszukać i o wszystkim powiadomili Policję. Dwie mieszkanki Gdańska uwierzyły oszustom i straciły swoje oszczędności.
Data publikacji: 2017-09-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W czterech jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.
Data publikacji: 2017-09-18
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
16 września br. policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Policjanci przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu", której celem  jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.
Data publikacji: 2017-09-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjantka z wydziału ruchu drogowego wzięła udział w inauguracji programu edukacyjnego "Autochodzik". Tegoroczna edycja programu rozpoczęła się akcją "Koła stop - robisz krok" ukierunkowaną na naukę bezpiecznego przekraczania jezdni przez najmłodszych pieszych.
Data publikacji: 2017-09-15
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.