SERWIS INFORMACYJNY     

Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Skuteczna praca kryminalnych z komisariatu w Oliwie doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch kobiet. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty, dzisiaj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.Tym razem dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podczas patrolu miejsca zaznaczonego jako „potwierdzone” policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali 40-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem 1,6 promila alkoholu. Tego dnia wpadło jeszcze 7 innych osób, który kierowały samochodem bądź rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich był tez kierowca który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci przeprowadzili działania dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udział 137 policjantów ruchu drogowego i prewencji, a celem tych wzmożonych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pomimo, że ciążyły na nich aktywne zakazy sądowe. Jeden z nich miał też cofnięte uprawnienia do kierowanie. Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do trzech lat. Za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Osowie zatrzymali młodego Norwega, który załatwiał potrzebę fizjologiczną w salonie z prasą na gdańskim lotnisku. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Łączna suma strat, jakie spowodował swoim zachowaniem to ponad 4 tys. zł. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-21
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 23-latek, który jest podejrzany o to, że prawie przez miesiąc okradał swojego pracodawcę. Właściciel sklepu o przestępstwie na jego szkodę dowiedział się od policjantów. Mężczyzna był zatrudniony w sklepie spożywczym, z którego jak ustalili policjanci, ukradł gotówkę, zdrapki na loterię oraz papierosy. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szybka reakcja policjantów z gdańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch obywateli Norwegii w wieku 28 i 46 lat, którzy uszkodzili dwa samochody. Sprawcy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Łączna suma strat jakie spowodowali to 10.5 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ich ściganie z uwagi na to że mężczyźni pokryli szkody.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Referat Interwencyjny WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu  Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie przywłaszczenia znalezionego  portfela  wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w wysokości ponad tysiąca złotych. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 850 złotych.  Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęć lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie włamania na rachunek bankowy oraz kradzież z niego ponad 200 złotych poprzez zapłacenie za zakupy. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża 19 w Gdańsku szukają właściciela pieniędzy, które zostały znalezione w dniu 5 maja 2018 r. Osoba, która zgłosi się po pieniądze zobowiązana jest podać szczegółowe okoliczności ich zagubienia.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie kradzieży paliwa do której doszło 14 marca tego roku na stacji paliw mieszczącej się przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie kradzieży mienia do którego doszło na terenie jednego ze sklepów. Sprawcy ukradli zestaw do monitorowania o wartości 1300 złotych.  Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni oraz kobieta, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Suchanina zatrzymali 32-latka, który ostrzelał z pistoletu pneumatycznego 30 letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku oddanych strzałów, pokrzywdzony został zraniony w nogę oraz w brzuch. Zatrzymany sprawca uszkodzenia jego ciała trafił do policyjnego aresztu, a użyta broń pneumatyczna została zabezpieczona. Podejrzany mężczyzna został aresztowany, może mu grozić do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 25-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie zażywając tabletki. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili jej pomocy przedmedycznej, nakłonili do wypicia dużej ilości wody, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Policjanci ustalają, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 25-latkę.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej Policji w ramach przygotowań do sezonu turystycznego 2018 wzięli udział w spotkaniu na Stadionie Energa Gdańsk zorganizowanym przez Gdańską Organizację Turystyczną.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Od wczoraj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku trwają miejskie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku". 62 funkcjonariuszy rozwiązywało test wiedzy policyjnej. Dwóch dzielnicowych z najlepszymi wynikami będą  rywalizować ze swoimi kolegami z jednostek Policji w województwie pomorskim.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych nie tylko podejmują własne działania prewencyjno-profilaktyczne, ale również chętnie angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy, podczas których mogą podnosić świadomość prawną mieszkańców miasta. Z tego powodu policjanci uczestniczyli w Pikniku Seniora zorganizowanego przez Fundację Sztuka Życia oraz Miasto Gdańsk.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka:
 
Policjanci z Suchanina zatrzymali 18-latka z Gdańska, który na podstawie fałszywej recepty próbował kupić leki psychotropowe. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze inne podrobione recepty. Wiadomo że gdańszczanin przygotowywał takie blankiety na domowym komputerze, aby potem za ich pomocą wykupywać leki. Policjanci wyjaśniają teraz między innymi to, ile takich podrobionych recept mógł wykonać i zrealizować na terenie Gdańska zatrzymany 18-latek. Za podrabianie, fałszowanie dokumentu, używanie go jak autentycznego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 21-letniego gdańszczanina podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna oprócz tego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary zastępczej. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-18
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-latek i jego 19-letni wspólnik. 13 czerwca br. sprawcy zaatakowali 54-latka, z którym wcześniej pili alkohol, a następnie zabrali mu plecak z zawartością m.in. portfela z kartą bankomatową, łańcuszka, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 800 złotych. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy, drugiego z mężczyzn objęto policyjnym dozorem. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-18
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
W piątek od godziny 8.30 do godziny 13.00 na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przez kilka godzin trwa zbiórka krwi. Do czerwonego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zgłaszali się policjanci i pracownicy gdańskiej komendy, pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz mieszkańcy Gdańska.
Data publikacji: 2018-06-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dzięki policjantom z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mieszkaniec Gdańska, który chciał ukraść VW Golfa. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu. Oprócz tego był poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-18
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 
Wspólne działania kryminalnych z Przymorza oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziły do zatrzymania 23-letniej, oraz 41-letniej mieszkanki Gdańska. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę seniorów. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za co najmniej 30 tego typu przestępstw, które zgłoszono policjantom od początku roku.
Data publikacji: 2018-06-15
| Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku
 
Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów odpowiedzialności nie uniknie 31- latek, któremu wczoraj śledczy postawili zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna bez powodu zepchnął 11-letniego chłopca z hulajnogi, a jego mamę która stanęła w obronie syna uderzył w twarz. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez policjantów, którzy właśnie patrolowali ten rejon. Z uwagi na chuligański charakter tego czynu prokurator objął to zdarzenie ściganiem z urzędu. Za uszkodzenie ciała grozi do 2 lat pozbawienia wolności  za naruszenie nietykalności cielesnej do roku.
Data publikacji: 2018-06-14
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Data publikacji: 2018-06-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Na terenie naszego województwa, 13, 20 i 26 czerwca, zostaną przeprowadzone działania „Prędkość na drodze krajowej nr 20”. Pomorscy policjanci, wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.
Data publikacji: 2018-06-13
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Funkcjonariusze z komendy miejskiej uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Gdańsku. Poprzez konkursy i zabawę policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach oraz przypomnieli numery alarmowe. Każdy chętny mógł także porozmawiać z mundurowymi na nurtujące go pytania oraz po bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.
Data publikacji: 2018-06-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej Policji w ramach ministerialnego programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi klas 1- 4 szkół podstawowych. Na spotkanie w kinie Helios przyszło ok. 450 dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
Data publikacji: 2018-06-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dobiegła końca rywalizacja w XXXI edycji konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. Przez dwa dni najlepsi, wytypowani przez przełożonych funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych naszego województwa, konkurowali między sobą aby móc znaleźć się w finale. Sierżant sztabowy Arkadiusz Grabarz z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we wrześniu będzie reprezentować nasz garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Krakowie.
Data publikacji: 2018-06-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Nowego Portu zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem ponad 44 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Łącznie policjanci w samochodach mężczyzny zabezpieczyli ponad 2200 paczek nielegalnych papierosów różnych marek. Straty Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Wobec 55-letniego mieszkańca Gdańska prokurator zastosował dozór, wobec 58-letniego obywatela Ukrainy zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar.
Data publikacji: 2018-06-12
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce w dniu 18.05.2018 około godziny 11.45 na przejściu dla pieszych w Gdańsku na skrzyżowaniu Al. Zwycięstwa i Al. Hallera.
Data publikacji: 2018-06-12
| Jednostka: Wydział ds. Przestepstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń
 
Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce w dniu 23.05.2018 około godz. 7.00 w Gdańsku na ul. Kartuskiej, gdzie rowerzysta zderzył się z pieszą.
Data publikacji: 2018-06-12
| Jednostka: Wydział ds. Przestepstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń
 
Gdańscy policjanci podczas cyklicznych spotkań z seniorami poprzez wykłady, spotkania i rozmowy dbają o ich bezpieczeństwo. Podczas jednego z wykładów w Akademii Seniora Swissmed, który odbył się w Centrum Aktywnego Seniora, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze spotkali się również z seniorami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wajdeloty 28A w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-06-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Policji i Służby Ochrony Kolei odpowiedzialności karnej nie uniknie 34-letni mieszkaniec Gdańska, który zaatakował kobietę, dusił ją i zerwa z jej szyi łańcuszek. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-11
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza tuż po kradzieży zatrzymali złodzieja roweru. Jednoślad wrócił do właścicielki, a policjanci dzięki zebranym dowodom w tej sprawie udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie w sumie pięć kradzieży rowerów. Odpowiedzi nie uniknie również pracownik lombardu skupujący ukradzione rowery. Jemu śledczy przedstawili trzy zarzuty paserstwa. Za te przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-11
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
W ręce policjantów trafił 29-latek, który wskoczył na jadący samochód i przebiegł po nim. Pijany mieszkaniec Gdańska swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 5 tysięcy złotych.  Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Wrzeszcza mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-11
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci przypominają - dopalacze to śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć! Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo sięgania po dopalacze polega na tym, że nigdy nie wiadomo jaki skład jest dopalaczy, w jaki sposób zadziałają na konkretną osobę i jakie skutki i spustoszenie w organizmie spowodują. Zatrucie dopalaczami jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, a wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia to przestępstwo za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-08
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa prowadzą postępowanie dotyczące pobicia. Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2018 roku przy ul. Cystersów w Gdańsku, grupa mężczyzn napadła na dwóch pokrzywdzonych wychodzących z klubu mieszczącego się przy tej ulicy. Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy.
Data publikacji: 2018-06-07
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na terenie miasta 21-latka podejrzanego o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny blisko tysiąc porcji marihuany o czarnorynkowej wartości około 50 tys. złotych. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna został wczoraj przesłuchany przez prokuratora, który postawił mu zarzut, a sąd aresztował 21-latka na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić do 12-lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-06
| Jednostka: Wydział Narkotykowy KMP w Gdańsku
 
8 czerwca policjanci województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego przeprowadzą wspólne działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą m.in. egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.
Data publikacji: 2018-06-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili samochód na jednej z ulic Gdańska. Z ustaleń policjantów wynika, że zniszczenie samochodu najprawdopodobniej miało być zemstą za to, że pokrzywdzona nie chciała przyjąć podejrzanych mężczyzn do pracy. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora i Policji zastosował wobec 26 i 33-latka areszt na najbliższe miesiące. Za zniszczenie samochodu grozi im do 7,5 lat pozbawienia wolności ponieważ tego przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy.
Data publikacji: 2018-06-05
| Jednostka: Komisariat Policji VI/VIII w Gdańsku
 
W sobotę ok. godz. 1.40 policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jeździł samochodem po molo w Brzeźnie. 21-letni obywatel Ukrainy po zbadaniu alkomatem spędził noc w policyjnym areszcie aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty  kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, odpowie również za popełnione wykroczenia m.in. za zakaz ruchu. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze m.in. będzie go obowiązywał trzy letni zakaz prowadzenia samochodu oraz musi wpłacić na konto funduszu  pomocy pokrzywdzonym pieniądze w wysokości 5 tysięcy złotych.
Data publikacji: 2018-06-04
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatryzmali 37- latka i jego 27-letnią koleżankę , którzy podczas kłótni o miejsce parkingowe uszkodzili samochód drugiego kierowcy. Kobieta została przesłuchana w charakterze świadka natomiast 37 latek usłyszał juz zarzut uszkodzenia pojazdu, straty oszacowano na 3 tysiące złotych.  Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-04
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Z okazji Dnia Dziecka, gdańscy policjanci aktywnie włączyli się w obchody dnia dziecka, które były organizowane na terenie miasta. Dzieci miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb, czy też sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie. W miniony weekend policjanci uczestniczyli w szeregu imprez, które odbywały się na terenie miasta z okazji Dnia Dziecka.
Data publikacji: 2018-06-04
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzewani są o rozbój na obywatelach Szwecji. Po publikacji w mediach wizerunku sprawców w dniu 29 maja br. do policjantów zaczęły wpływać informacje, które przyczyniły się do ustalenia tożsamości poszukiwanych mężczyzn. 24-latek i jego 23 i 21-letni kolega zostali zatrzymani, a dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.   
Data publikacji: 2018-06-02
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej i korupcji, wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej oraz przy współpracy z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali mężczyznę, który wyłudzał luksusowe samochody. Funkcjonariusze odzyskali samochody o wartości prawie dwóch milionów złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-01
| Jednostka: Wydział dw.z Przestepczościa Gospodarczą i Korupcją KMP Gdańsk
 
Przez cały czerwiec mundurowi z gdańskiej drogówki przeprowadzać będą na Obwodnicy Trójmiasta działania „Bezpieczna S6”. Głównym celem działań będzie ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych spowodowanych nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.
Data publikacji: 2018-06-01
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
3 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą Kaskadowy pomiar prędkości. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewożenia dzieci.  
Data publikacji: 2018-06-01
| Jednostka: KWP Gdańsk
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.