Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów.

Data publikacji 23.10.2020

Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kradzież rowerów. Mężczyzna w chwili zatrzymania prowadził dwa ukradzione rowery. W garażu przechowywał kilkanaście jednośladów oraz wózek rowerowy. Sprawca usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

W minioną środę tuż po godz. 2.00 operator miejskiego monitoringu powiadomił policjantów, że w rejonie Śródmieścia mężczyzna jadący na rowerze prowadzi drugi rower. Na miejsce pojechali wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej. Mężczyzna się przemieszczał i policjanci zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Funkcjonariusze dojechali do ul. Chmielnej i to właśnie tam zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Policjanci wydali mężczyźnie polecenie zatrzymania się, jednak ten zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali go i obezwładnili. Po sprawdzeniu jednośladów w policyjnej bazie danych okazało się, że jeden z nich kradziony.


Zatrzymany 26-letni mieszkaniec Gdańska został przewiedziony do policyjnego aresztu. Jeszce tego samego dnia sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole mieszkania sprawcy oraz pomieszczeń, które zajmuje. Podczas kontroli ujawnili garażu 13 rowerów oraz wózek rowerowy do przewożenia dziecka. Dodatkowo mundurowi znaleźli w jego pokoju kilka porcji narkotyków. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że część odzyskanych rowerów zostało ukradzionych z terenu dzielnic Przymorze oraz Suchanino.Mężczyzna dotychczas usłyszał 4 zarzuty kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających.
Funkcjonariusze dotarli już do kolejnych ośmiu pokrzywdzonych i cały czas pracują nad tą sprawą, aby ustalić właścicieli pozostałych jednośladów.


Za kradzież grozi 5 la więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności.