Wiadomości

W ciągu kilku godzin zatrzymali 4 pijanych kierowców.

Data publikacji 14.09.2020

W niedzielę w ciągu kilku godzin policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterech pijanych kierowców. Wśród nich był 26-letni sprawca kolizji, który będąc pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu, na al. Armii Krajowej stracił panowanie nad samochodem i na zakręcie uderzył w barierę energochłonną.

W niedzielę w ciągu kilku godzin policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterech pijanych kierowców. Do pierwszego zatrzymania doszło przed godziną 04:00 na ul. Rakoczego. Policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni o samochodzie marki Hyundai, który stoi na pasie jezdni, a którym miała kierować nietrzeźwa kobieta. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zastali przy samochodzie, 49-letnią gdańszczankę, która była pijana. Kobieta przyznała, że była wcześniej była na koncercie rockowym, na którym piła alkohol, a potem wsiadła za kierowcę Hyundaia. Podczas powrotu do domu na ul. Rakoczego kierująca straciła panowanie nad pojazdem i najpierw uderzyła w krawężnik z lewej strony jezdni, a następnie zjechała na prawo, zatrzymując się częściowo na jezdni, a częściowo na krawężniku z prawej strony drogi. Na skutek uderzenia, w jej samochodzie została rozerwana przednia opona. 49-latka była tak pijana, że zbadanie jej alkomatem nie było możliwe i mundurowi przewieźli gdańszczankę do szpitala, gdzie została jej pobrana krew do dalszych badań. Funkcjonariusze odholowali samochód 49-latki na policyjny parking i zatrzymali jej prawo jazdy. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komisariatu na Suchaninie.

Trzy godziny później na al. Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 37-latka z Gdańska, który kierował mitsubishi carismą. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzania jego danych osobowych okazało się, że jest poszukiwany za kradzież rozbójniczą i kradzież z włamaniem. Policjanci zatrzymali i doprowadzili 37-latka na pobliski komisariat, a jego samochód odholowali na policyjny parking.
W tym samym dniu po godz. 09:00 na ul. Czarny Dwór policjanci zatrzymali do kontroli 46-latka z Gdańska, który kierował citroenem. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu.
O godzinie 12:00 policjanci ruchu drogowego pojechali na al. Armii Krajowej, gdzie świadkowie mieli ująć pijanego sprawcę kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni obywatel Ukrainy kierujący oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca opla został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o trzeźwą jazdę! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Po alkoholu uwaga kierowcy jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że po alkoholu nie można wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.