Groził nożem byłej partnerce, został zatrzymany. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Groził nożem byłej partnerce, został zatrzymany.

Data publikacji 11.09.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o kierowanie gróźb oraz naruszenie nietykalności cielesnej byłej partnerki. Mundurowi znaleźli przy nim nóż kuchenny. Mężczyzna usłyszał zarzuty, dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Sprawcy grozi kara 2 lat więzienia.

 

Wczoraj tuż po godz. 15.00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że agresywny, były partner grozi zgłaszającej. Kobieta powiedziała policjantom, że sprawca groził jej pozbawieniem życia oraz, że widziała w jego ręce nóż.Mężczyzna miał szarpać 53-latkę za ubranie. Zgłaszająca była w tym czasie w pracy. Do zdarzenia doszło na terenie przedszkola.

Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego z komisariatu na Przymorzu. Funkcjonariusze zaczęli szukać mężczyzny, który uciekł zaraz po tym, jak zgłaszająca zaczęła dzwonić na Policję. Mundurowi zauważyli przy jednym ze sklepów osiedlowych mężczyznę, którego wygląd był zgodny z opisem zgaszającej. Funkcjonariusze wylegitymowali 40-latka i szybko się okazało, że jest to mężczyzna, którego szukali. W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

40-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty kierowania gróźb oraz naruszenia nietykalności cielesnej wobec byłej partnerki. Prokurator zawnioskował o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu i decyzję w tej sprawie jeszcze dzisiaj podejmie sąd.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara 2 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara roku więzienia.