Wiadomości

Policjanci rozdają maseczki i zachęcają turystów i mieszkańców do bycia #ZdrowoModny-m

Data publikacji 01.08.2020

Trwające wakacje na pewno są inne od tych z poprzednich lat z uwagi na pandemię koronawirusa. Obecnie musimy szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni. Policjanci z gdańskiej komendy podczas patrolowania Jarmarku św. Dominika promują też zdrowe zachowania, rozdają maseczki i zachęcają mieszkańców i turystów do bycia #ZdrowoModny-m, czyli do noszenia maseczek w miejscach, w których nie możemy zachować wymaganego półtorametrowego odstępu od innych.

 
Dziś policjanci, którzy patrolują Jarmark św. Dominika i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów promują też podczas służby zdrowe zachowania. Policjanci rozdają maseczki i zachęcają mieszkańców i turystów do bycia #ZdrowoModny-m, czyli do noszenia maseczek w miejscach, w których nie możemy zachować wymaganego półtorametrowego odstępu od innych.
Obecnie pod warunkiem zachowania półtorametrowego odstępu od innych osób nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni. Maseczki są jednak nadal konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, autobusach czy tramwajach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób.
Policjanci tak jak podczas codziennych patroli policjanci będą dbali o bezpieczeństwo oraz reagowali wobec osób, które nie będą przestrzegały obostrzeń związanych z COVID-19.