Wiadomości

Kierowca po narkotykach, był poszukiwany i nie miał uprawnień.

Data publikacji 19.05.2020

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 37-latka z Gdańska, który był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej, kiedy pod wpływem narkotyków i bez uprawnień kierował volkswagenem.


Wczoraj o godzinie 07:30 na ul.Wyspiańskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze zwrócili uwagę na wygląd i zachowanie 37-latka. Kierowca był nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego. Badanie testerem wykazało, że był pod wpływem amfetaminy. Już w szpitalu pobrana została od niego krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Podczas dalszych czynności w tej sprawie, policjanci ruchu drogowego ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a dodatkowo figuruje w bazie osób poszukiwanych. Sąd w Gdańsku wydał za mężczyzną list gończy, celem doprowadzenia go do najbliższego zakładu karnego, do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności za przestępstwo uporczywego uchylania się od alimentacji. Dodatkowo 37-latek był poszukiwany przez gdański sąd do ustalenia miejsca pobytu.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu w Gdańsku Wrzeszcz. Zgodnie z dyspozycjami sądu gdańszczanin zostanie teraz umieszczony w zakładzie karnym lub areszcie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, grożą mu teraz kolejne lata pozbawienia wolności.