Odpowiedzą za włamania i kradzieże samochodów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Odpowiedzą za włamania i kradzieże samochodów

Data publikacji 13.03.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się szeregu kradzieży z włamaniem do samochodów, jachtów oraz myjni. Jeden z mężczyzn odpowie także za kradzieże samochodów. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im kara więzienia 10 oraz 15 lat. Jeden z mężczyzn działał w tzw. recydywie, o jego dalszym losie jeszcze dzisiaj zadecyduje sąd.

Policjanci z komisariatu Śródmieście pracowali nad wyjaśnieniem spraw kilku włamań do samochodów, jachtów oraz samoobsługowych myjni samochodowych. Do zdarzeń doszło pod koniec lutego oraz na początku marca. Łupem sprawców padły m.in. radia samochodowe oraz narzędzia. Funkcjonariusze cały czas zdobywali nowe informacje, które dokładnie sprawdzali. Podczas swojej pracy przeanalizowali zabezpieczony monitoring. Kryminalni ze Śródmieścia bardzo szybko powiązali osoby odpowiadające za te włamania z innymi zdarzeniami. Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców ma na swoim kącie także dwie kradzieże samochodów, których dopuścił się na początku marca.

Praca operacyjna kryminalnych z komisariatu Śródmieście pozwoliła na wytypowanie sprawców oraz ustalenie ich tożsamości i adresów. Funkcjonariusze w minioną środę zatrzymali pierwszego podejrzanego, jest nim 33-letn mieszkaniec Gdańska notowany w przeszłości za kradzieże z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany przy jednym z lokali gastronomicznych w Gdańsku. Podczas kontroli kryminalni znaleźli i zabezpieczyli w garażu 33-latka rzeczy pochodzące z kradzieży m.in. narzędzia oraz radioodtwarzacze samochodowe. Następnego dnia kryminalni pojechali do mieszkania drugiego ze sprawców, tam zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska.

Zatrzymany 20-latek usłyszał sześć zarzutów kradzieży z włamaniem. 33-latek usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem, z czego dwa dotyczą kradzieży passata oraz porsche cayenne. Ponadto mężczyzna działał w tzw. recydywie. Prokurator zawnioskował o areszt i jeszcze dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Funkcjonariusze odzyskali volkswagena, który trafił już do właściciela i cały czas pracują nad odnalezieniem drugiego samochodu.
Kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w tzw. recydywie jest zagrożona karą 15 lat więzienia. Za kradzież z włamaniem jest kara 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego