Zatrzymany sprawca rozboju w salonie gier - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Zatrzymany sprawca rozboju w salonie gier

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci zatrzymali 19-latka, który zamaskowany wtargnął do salonu gier, groził pracownikowi użyciem noża i zabrał kilka tys. zł. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o to, że w sierpniu br. dokonał podobnego przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Grozi mu 12 lat więzienia.

 

W nocy z piątku na sobotę policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z salonów gier na Ujeścisku. Zamaskowany sprawca wtargnął do lokalu, zagroził użyciem noża i zabrał kilka tys. zł. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przyjęli zawiadomienie, przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali świadków. Policyjny technik zabezpieczył ślady.
Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami mogącymi posiadać informacje o zdarzeniu. Policjanci sprawdzili, że na początku sierpnia br. w tym samym lokalu również doszło do podobnego zdarzenia.
Charakterystyczne cechy wyglądu sprawcy oraz dobre rozpoznanie środowiska osób z tzw. półświatka przestępczego, bardzo szybko doprowadziły policjantów do sprawcy.
Zaledwie w ciągu kilkunastu godzin, jakie upłynęły od chwili zdarzenia kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Gdańska.
Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozboju, a jeszcze dziś o jego dalszym losie zadecyduje sąd, który rozpatrzy prokuratorski wniosek o areszt dla sprawcy.
Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą 12 lat więzienia.