Policjanci zatrzymali włamywaczy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 13.05.2019

Policjanci z komisariatu na Osowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu. Ukradzione przedmioty zostały odzyskane. Sprawcom grozi teraz 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z komisariatu na Osowej krótko po godz. 23.00 odebrali zgłoszenie o możliwym włamaniu do jednego z domów w ich dzielnicy. Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol.
Policjanci dokładnie sprawdzili teren posesji i ustalili, że sprawcy włamania najprawdopodobniej dostali się do domu drzwiami tarasowymi, które nadal były otwarte. Funkcjonariusze podejrzewali, że złodzieje mogą być w środku i postanowili wejść do budynku. Ich podejrzenia okazały się słuszne, ponieważ w budynku było dwóch mężczyzn, którzy akurat wynosili swoje łupy.


Mundurowi na gorącym uczynku włamania zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sierpeckiego w wieku 19 i 23 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania obaj mieli ponad promil alkoholu w organizmie.


Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze sprawdzili teren w pobliżu nieruchomości i okazało się, że sprawcy część ukradzionych wcześniej rzeczy ukryli na pobliskiej łące. Wszystkie odzyskane przedmioty, w tym sprzęt turystyczny, kamera oraz elektronarzędzia zostały zabezpieczone i trafią do właściciela. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 4 tys. zł.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, przyznali się i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.
Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat więzienia.