Wiadomości

Miejski finał turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

Data publikacji 10.05.2019

Gdańscy policjanci ruchu drogowego już po raz kolejny zorganizowali turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Wczoraj w rywalizacji o pierwsze miejsce w tych zawodach stanęło 10 drużyn reprezentujących gdańskie podstawówki. Funkcjonariusze z ruchu drogowego , pracownicy PORD-u oraz ratownicy medyczni sprawdzili wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które będą reprezentować Gdańsk w wojewódzkim finale tego turnieju.Wczoraj w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku odbył się zorganizowany przez gdańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego miejski finał turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych. W gdańskich eliminacjach rywalizowało ze sobą 13 szkół, spośród których najlepsza 10-tka we wczorajszym finale walczyła o pierwsze miejsca. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód, umiejętna i prawidłowa jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsze dwa miejsca w kategorii gdańskich szkół podstawowych w I grupie wiekowej zajęły szkoły podstawowe nr 87 i 38. Natomiast w II grupie wiekowej gdańskich szkół podstawowych pierwsze dwa miejsca zajęły szkoły podstawowe nr 8 i 19.

Najlepsze drużyny 24 i 25 maja br. wezmą udział w wojewódzkim finale Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Najlepsi zawodnicy eliminacji miejskich w I grupie wiekowej szkół podstawowych:

I. Matylda Wrześniewska – Szkoła Podstawowa nr 87

II. Weronika Talarczyk- Szkoła Podstawowa nr 38

III. Iga Kossakowska – Szkoła Podstawowa nr 39

Najlepsi zawodnicy eliminacji miejskich w II grupie wiekowej szkół podstawowych:

I. Fabian Nader –Szkoła Podstawowa nr 8

II. Szymon Suliga – Szkoła Podstawowa nr 8

III. Michał Drabina – Szkoła Podstawowa nr 38

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy wysokich miejsc w finale wojewódzkim. Dziękujemy również Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego oraz ratownikom medycznym za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu turnieju BRD.