PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PASY'' - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PASY''

Data publikacji 15.03.2019

,,Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w czwartek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

W czwartek gdańscy policjanci  przeprowadzili działania "Pasy". Celem tej akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów. Działania te mają także na celu wyrobienie w opinii publicznej przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów.

W czasie wczorajszych wzmożonych działań policjanci dokonali kontroli 216 pojazdów, w tym 18 samochodów ciężarowych. Stwierdzili, że 39 kierujących oraz 3 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne. Za pasażera możemy dostać mandat w wysokości 100 złotych i 4 punkty karne. Mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów otrzyma kierowca także w przypadku przewożenia dziecka w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Pamiętajmy! Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Zapnij pasy albo zapłacisz.... życiem, zdrowiem lub grzywną. Pamiętaj o tym zawsze!