Wiadomości

SKONTROLOWANI ZA WYKROCZENIA ODPOWIEDZĄ TAKŻE ZA PRZESTĘPSTWA

Data publikacji 14.03.2019

Wczoraj policjanci ruchu drogowego skontrolowali m.in. dwa dostawcze Volkswageny. Jeden z kierowców poruszał się samochodem niesprawnym technicznie, okazało się również, że posiada narkotyki. Drugi z kierujących nie miał zapiętych pasów, dodatkowo kontrola wykazała, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali rejon ulicy Nowatorów, zauważyli samochód marki Volkswagen LT, w którym były pęknięte reflektory. Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego kierowcę tego auta do kontroli. Podczas przeprowadzanej interwencji, mężczyzna wyciągnął z portfela srebrne zawiniątko i odrzucił je na bok. Jeden z policjantów odnalazł ten pakunek i zabezpieczył go. Wstępne badania potwierdziły, że w środku zawiniątka była amfetamina. 39-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Za kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu i niesprawnym technicznie został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1 tys. zł. Poza wykroczeniami mężczyzna odpowie także za przestępstwo posiadania środków odurzających.

Podczas wczorajszych kontroli w ręce policjantów trafił jeszcze jeden kierowca Volkswagena LT. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli na ul. Lubowidzkiej, ponieważ 67-letni mężczyzna jechał bez zapiętych pasów. W trakcie kontroli dokumentów mieszkaniec powiatu kartuskiego od razu przyznał się do tego, że nie ma blankietu prawa jazdy, bo sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał go jeszcze do sierpnia 2019 roku. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym. 67-latek został też doprowadzony do komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty za złamanie sądowego zakazu.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.