Wiadomości

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z URZĘDNIKAMI I MIESZKAŃCAMI

Data publikacji 07.03.2019

Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z ponad 70-osobową grupą urzędników oraz mieszkańców. Podczas debaty ewaluacyjnej mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w miejscu publicznym oraz w miejscu zamieszkania. Uczestnikom debaty, którzy na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami w swojej pracy policjanci starali się przekazać wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Wczoraj  funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z ponad 70-osobową grupą gdańskich urzędników z Biura Rozwoju Gdańska. Debata będąca kontynuacją przedsięwzięcia z minionego roku poświęcona bezpieczeństwu w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania została rozszerzona o panel poświęcony bezpieczeństwu w miejscu pracy.

Mundurowi szczegółowo omówili wybrane przepisy z zakresu prawa karnego odnoszące się do urzędników oraz osób prywatnych. Policjanci podali wiele przykładów, w których nastąpiło zagrożenie oraz radzili jak się w takiej sytuacji zachować.

 Policyjny psycholog z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas swojego wystąpienia omówił i wyjaśnił zachowania agresywne osób, które słuchacze mogą spotkać w pracy i w miejscu publicznym. To, jak nie dopuścić do eskalacji zachowania zdenerwowanego klienta, jak wyhamować jego emocje i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób to jeden z tematów rozmowy wczorajszej debaty.

 Policjanci już planują kolejne tego typu spotkania, a jego tematyka będzie zależna od potrzeb słuchaczy.