Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA I ODZYSKALI ELEKTRONARZĘDZIA

Data publikacji 05.03.2019

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież profesjonalnych elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część sprzętu, który odnaleźli w jednym z lombardów.

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie pracowali nad sprawą kradzieży elektronarzędzi z terenu firmy. Łupem złodzieja padły m.in. wkrętarko wiertarki, szlifierki, frezarka. Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 10 tysięcy złotych. Nad sprawa pracowali  kryminalni, którzy szczegółowo analizowali uzyskane w zgłoszeniu informacje. Praca policjantów doprowadziła do zatrzymania 48-letniego mężcyzny, który wczoraj  usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży.
Policjanci odzyskali również ukradzione elektronarzedzia, które sprawca zastawił w jednym z lombardów na terenie miasta. Identyfikacja ukradzionego sprzętu była możliwa dzieki przekazanym przez pokrzywdzonego numerom identyfikacyjnym, dzieki temu nie było wątpliwości, że zabezpieczony w lombardzie sprzęt pochodzi z przestępstwa.
Zatrzymanemu 48-latkowi grozi  do 5 lat pozbawienia wolności.