WYBIŁ SZYBĘ W TAKSÓWCE I GROZIŁ NOŻEM - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

WYBIŁ SZYBĘ W TAKSÓWCE I GROZIŁ NOŻEM

Data publikacji 01.03.2019

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego 46-latka, który wczoraj wieczorem zbił nożem w taksówce szybę, groził kierowcy taxi oraz znieważył funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 19.00 policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który na jednym z parkingów na Przymorzy groził kierowcy taxi nożem i wybił szybę w jego samochodzie. Policjanci pojechali na miejsce i zastali tam zgłaszającego oraz inne osoby, które pomogły w ujęciu obywatelskim sprawcy.

Z zebranego przez mundurowych materiału wynika, że 46-latek z powodu odmowy przewiezienia go taksówka, groził pokrzywdzonemu nożem i wybił szybę w taksówce.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy oraz używał wobec nich wulgaryzmów. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że sprawca był pod wpływem 1,2 promila alkoholu. Wartość strat oszacowano na 2,7 tys. zł.

Agresywny 46-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kierowania gróźb karalnych, zmuszania groźbą do określonego zachowania, zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Za te przestępstwa grozi podejrzanemu kara do 5 lat więzienia.